Панькевич: українці більше не мають гинути на чужій землі за чужі інтереси
Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич 15 лютого під час вшанування українців, загиблих в Афганістані, заявив, що українські воїни більше ніколи не повинні гинути на чужій землі не за інтереси своєї Батьківщини.
Від імені обласної ради він привітав афганців зі святом Стрітення, а також з річницею виведення військ з Афганістану.
«Цей день був довгоочікуваний 1979 року нашими українськими юнаками, офіцерами, їхніми батьками, дружинами, сестрами, родинами. Не всі дочекались цього дня, багато загинуло. Тисячі українців загинули, на жаль, не на своїй землі, не за інтереси своєї Батьківщини», – сказав він.
Олег Панькевич наголосив: «Осуджуючи керівництво тодішнього СРСР, як і керівництво інших імперій нової історії України, на фронтах Першої та Другої світових воєн тисячами, мільйонами гинули українці. Ми гордимося тими українцями, які зі зброєю в руках були прикладом честі і бойової слави українського народу. Ми схиляємо голови перед тими, хто загинув, втратив своє життя, молоді роки, перед їхніми родинами. Ми молимося за душі тих, хто загинув, за щастя і здоров’я тих, хто сьогодні з нами. Ми просимо у Бога, щоб більше ніколи українці не гинули не за свої інтереси не на своїй землі, щоб інколи не гинули українські воїни! Слава Україні!», – сказав голова облради.
Він вручив ветеранам грамоти обласної ради.
Як інформував ZAXID.NET , 15 лютого у Львові пройшли урочистості з нагоди відзначення 22-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану. Влада Львова та області, військові та громадські організації, політичні партії згадали хвилиною мовчання полеглих у війн українців і вшанували тих, хто повернувся з війни живим додому.
Урочистості розпочались пішою ходою від площі Петрушевича до пам’ятного знаку «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані 1979-1989 рр», що на вул. Батуринській.
За інформацією Міноборони України, 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 22-га річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан .
З 1979 до 1989 року більше 160 тисяч українців пройшли через її горнило. 3 тисячі 360 наших співвітчизників не повернулися з тієї війни, з них майже 60 – вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили у полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 тисячі 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.
За роки афганської війни 72 військовослужбовці були удостоєні високого звання Герой Радянського Союзу, 11 з них – українці.