Пентагон відправляє військових експертів до України, - ЗМІ
Президент США Барак Обама віддав керівництву Пентагону наказ про відправку до України першої групи американських військових, пише The Washington Times.
«До першої групи відряджених до Києва військових увійдуть фахівці стратегії та аналітики. Йдеться про групу досвідчених фахівців, завдання яких – допомогти українським колегам у відновленні їх армії. Вони повинні на місці визначитися з тим, яка саме військова допомога потрібна Україні від США в боротьбі з російськими терористами, яких підтримує Володимир Путін. У міністерстві оборони вважають, що дана місія особливо актуальна на тлі глобального обурення, викликаного терористичним актом російських бойовиків проти мирного малайзійського літака, що стало причиною страшної загибелі 298 осіб», - розповів виданню полковник армії США Стів Уоррен,
Як уточнили в Пентагоні, місія американських військових в Україні, швидше за все, стане довгостроковою. США зацікавлені в тому, щоб ця країна якомога ефективніше зміцнювала свою оборону, враховуючи агресивність її сусіда. Зокрема, першочерговим завданням американські консультанти бачать якнайшвидше блокування комунікацій, що їх використовують місцеві сепаратисти в південно-східних регіонах країни для отримання зброї, грошей, бойової техніки і свіжого поповнення російських терористів.
Вашингтон вже не вірить у так звані «мирні ініціативи Москви». Причому не вірять не тільки політики і експерти, але й передусім військові аналітики.
«Я думаю, що пан Путін зараз шукає спосіб, щоб зберегти обличчя і максимально уникнути міжнародного розслідування терористичного акту малайзійського «Боїнга»», - розповів президент експертного центру Avascent International Стів Ган'ярд. – «Швидше за все, він зараз запропонує режим припинення вогню, припустимо, на шість місяців або ще якийсь термін. За цей час громадська думка у всьому світі заспокоїться, а через півроку Путін наново ініціює збройне протистояння».
Деякі американські експерти, навіть не чекаючи на звіт радників, які вирушають на днях до Києва, вже роблять висновки про те, яка саме військова допомога з боку США необхідна Україні. Зокрема, глава Інституту Брукінгса (організація, яка займається контролем за озброєннями у світі) Стівен Пайфер підкреслив, що інцидент з малайзійським «Боїнгом» свідчить про те, що для адміністрації Барака Обами настав час, щоб відправити української армії дійсно найсучаснішу, високоточну американську зброю. На думку аналітика, Америка повинна «передати українським збройним силам легку бронебійну зброю і керовані ракетні комплекси» хоча б для того, «щоб тримати росіян в страху».
Нагадаємо, що в США ще раніше подбали про правове забезпечення прямої військової допомоги Україні. Зокрема, парламентом вже прийнятий у двох читаннях законопроект про визнання України союзником США, що дозволить захищати її точно так само, як якби вона була членом НАТО.
Аналогічні угоди Сполучені Штати мають з Тайванем і Південною Кореєю, завдяки чому вони успішно уникають атак з боку Китаю і КНДР. Для вступу нового закону в силу його залишилося лише прийняти в третьому, останньому, читанні, після чого документ має підписати президент США Барак Обама.