Перші плоди реформ
Керівництво МВС задоволене успіхом реформи райвідділку у Самборі та планує розповсюдити цей досвід по всій країні
Експеримент у Самбірському райвідділку міліції, який проводили упродовж місяця, дав позитивні результати, тому його поступово використовуватимуть як модель для реформи райвідділів міліції по всій Україні.
Уже зараз прийнято рішення про те, щоб виділити гроші для того, щоб приєднати до експерименту ще 3 сусідніх із Самбірським райони.
Суть пілотного проекту полягала в тому, що усіх міліціонерів райвідділу поділили на 4 групи швидкого реагування та розділили між ними територію обслуговування та обов’язки. Також купили для них чотири автомобілі.
«В міліції Самбора було створено 4 групи швидкого реагування, які були забезпечені відповідними транспортними засобами, засобами захисту та зв'язку», – зазначив начальник міліції Львівщини Дмитро Загарія.
За його словами, експеримент показав високі результати, оскільки ефективність роботи міліції підвищилась, а час реагування на виклики скоротився вдвічі.
Голова експертної ради при МВС Євген Захаров додав, що за результатами експерименту час від моменту отримання повідомлення про злочин до приїзду на місце скоротився до 3-4 хвилин у Самборі та до 15 хвилин у селах району.
Крім того, завдяки тому, що міліція почала працювати у 4 зміни, працівники мають 8-годинний робочий день і вихідні. Раніше кожен міліціонер чергував по 24 години.
Концепцію реформи розробляли і допомагали втілювати представники Консультативної місіє ЄС. Вони допомагали адаптувати досвід європейських країн до українських умов.
«Найперше – це відновлення довіри до міліції. Також важливим етапом є зміна ментальності самого поліцейського. В цьому контексті Консультативна місія ЄС звернеться до країн-членів ЄС з проханням проведення тренувань для правоохоронців», – зазначив голова регіонального відділу КМЄС Удо Мьоллер.
Голова регіонального відділу КМЄС Удо Мьоллер
Він наголосив, що основна мета цієї реформи полягає у ефективному використанні та правильному перерозподілі тих матеріальних і людських ресурсів, які вже є. Новий підхід до роботи.
За результатами успіху цього проекту Консультативна місія ЄС також звернеться до керівництва МВС з проханням поширити його не тільки у Львівській області, а по всій Україні.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив, що для втілення пілотного проекту реформи використовували кошти декількох європейських грантів. Щоб провести реформи за напрацьованим зразком в інших райвідділах України, у міністерстві планують залучити бюджетні та спонсорські кошти.
«Зараз, коли реформу розширюватимуть ще на три райони, додамо близько 40 автомобілів, можливо, приймемо рішення про перегрупування штату, але ми повинні розуміти, що нова поліція – це недешева річ. Для першого етапу ми залучили грантові кошти. Це декілька десятків тисяч доларів. Ми додали приблизно 100 тис. грн на зарплати, трохи – на машини. До реформи міліції залучатимуть кошти інвесторів з Канади, США, Японії. За Львовом закріплена Канада. Але головні кошти – це державний бюджет. В цьому році виділили значні кошти на реформування», – наголосив він.
Нагадаємо, експеримент із впровадження нових форм роботи в Самбірському міськвідділі міліції стартував 9 червня цього року. До участі в ньому задіяли усіх працівників відділку міліції (147 правоохоронців), нікого не звільняючи і не набираючи нових. Реформа райвідділків, так само як і реформа патрульної поліції, яка активно впроваджується, кримінальної поліції, яка ще не стартувала, є частиною національної реформи міліції України.