Петля для гаплика
Перші кроки нової влади виявились досить впевненими і реагування на події адекватним. Незважаючи на скептичне ставлення тих, хто голосував «проти» і частини тих, хто голосував «за», нова влада в пересічного обивателя викликає скоріше приємне, ніж неприємне здивування.
Очевидно, що перші призначення і розподіл обов’язків виявились не завжди раціональними (прикладом є призначення Цушка), однак навіть суперечлива кандидатура Табачника може виявитись «польовою фігурою». Новопризначені з усіх сил показують об’єднавчі для України зусилля та патріотизм. Той же Табачник розуміє, що його українофобські настрої є згубними для подальшої кар’єри.
Разом з тим, перші ревізії державних фінансів та Пенсійного фонду показали, звідки у дірявій одежі виліз гаплик і дали розуміння, що його треба застібати. Очевидним є той факт, що понад 40 млрд бюджетного дефіциту та дефіцит Пенсійного фонду майже у 30 млрд можуть покласти на лопатки здорового і підняти хворого.
Отже, новій команді доведеться дружити і дружити з Міжнародним валютним фондом та позичати… і не один раз. По-друге, настав час порахувати всі борги. А серед боргів платежі за газ, комунальні платежі, що тяжким тягарем лягають на плечі добросовісних платників податків. Чому добросовісних? Тому, що добросовісні платять за газ, електроенергію, а від податків на доходи не можуть ухилитись, а ПДВ – у всьому спожитому і одягнутому. Недобросовісні, живучи у респектабельних «хижках», отримують газ за значно нижчими тарифами (у декілька разів). Цю різницю тягнуть на плечах низькооплачувані платники податків (найчастіше бюджетники). По-суті, бідні повторно експлуатуються, ділячись крихтами зі своїх податків через бюджет для опалення «хижок» власників представників різних партійних орієнтацій.
Отже, уряду доведеться переглянути тарифи, тому що кількаразова різниця викликає занепокоєння у всіх наших країн-сусідів і поглиблює соціальне розшарування суспільства. Якщо здійснити підрахунки, то це буде майже 5 млрд грн. Це перша непогана латка для Бюджету.
Другою необхідною умовою є оподаткування нерухомості понад встановлені нормою квадратні метри. Такого «раю нерухомості» не має населення жодної країни (крім власників юрт у Монголії). Ця латка до бюджету буде значно більшою і може здивувати більшість фінансистів. Це золоте дно необхідно вже відкривати, тому що вищевказаний гаплик уже виліз і час «Н» настав, тому кнопкою користуватись не лише рекомендовано, а необхідно. Зрештою, населенню теж може ввірватись терпець. До речі, у Греції все було значно краще… Однак…
Ще одною вкрай непопулярною панацеєю є підняття пенсійного віку. При такому дефіциті Пенсійного фонду його пора визнавати банкрутом. Змішування коштів Державного бюджету і Пенсійного фонду затягує уряд у пастку, виходу з якої не придумав ще ніхто. Тому бадьорості Вам, панове міністри. Гарних снів і помислів.
Довідка: Гаплик – застібка, яка протягується в петлю