Петро Порошенко підписав закон про припинення договору про дружбу з Росією
Формально договір мав діяти до 1 квітня 2019 року
Президент України Петро Порошенко у понеділок, 10 грудня, підписав закон про припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією.
За його словами, непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину стратегії України на остаточний розрив «з колоніальним минулим» і переорієнтацію на Європу.
Порошенко також зазначив, що від Міністерства закордонних справ України вимагає завершення роботи з інвентаризації договірно-правової бази з Росією.
«Будемо і надалі робити висновки про корисність тих чи інших угод», - цитує Порошенка його прес-служба.
Він також наголосив, що вимагає від Кабміну термінових і дієвих кроків з метою створення міжвідомчого координаційного органу для формування консолідованої претензії України до Росії за заподіяні тривалою збройною агресією збитки.
«Я розраховую, що особливий статус та спеціальні функції дозволять такому органу достатньо ефективно виконувати покладені на нього завдання із захисту національних інтересів України», - сказав Порошенко.
Відео Адміністрації президента
За словами глави держави, цей договір не був розірваний раніше заради того, щоб використовувати його положення як базу для численних позовів України до міжнародних судів та інших міжнародних інстанцій до Росії – як порушниці цього договору та норм міжнародного права.
Президент також зазначив, що на початку 2019 року спливає черговий десятирічний термін, коли Україна має офіційно визначитися, продовжувати його чи припинити. За його словами, «вибір очевидний – припинити».
Як інформував ZAXID.NET, 6 грудня Верховна Рада ухвалила проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року. За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.
Зазначимо, що даний Договір про було підписано в травні 1997 року і набув чинності він 1 квітня 1999 року строком на 10 років, з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди за відсутності заперечень сторін. Формально діяти він має до 1 квітня 2019 року.