Верховна Рада схвалила припинення дії договору про дружбу з Росією

Договір залишиться чинним до квітня 2019 року, опісля його не пролонговуватимуть

Договір був чинним від 1999 року

Верховна Рада ухвалила проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року. За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.

Законопроект, внесений президентом Петром Порошенком, передбачає припинення договору після завершення 10-річного терміну з дня його останнього продовження, пише «Українська правда».

«Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з огляду на його тривале істотне порушення з боку РФ.... дозволить належним чином та ефективно захистити національні інтереси України у міжнародних відносинах», – йдеться у пояснювальній записці.

Під час виступу у парламенті заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця зазначив, що Росія зухвало знехтувала основними положеннями угоди, тому продовження є принципово неможливим. «Припинення договору не впливає на права та обов’язки Російської Федерації та України, які виникли до його припинення», – наголосив Кислиця.

Крім того, у парламенті розглядали два альтернативні законопроекти. У першому депутати пропонували припинити усі договори, укладені з державою-агресором. У другому – розірвати договір про дружбу, але одразу після ухвалення закону, а не з першого квітня 2019 року.

Нагадаємо, 24 вересня Росія отримала офіційну ноту від Києва про непродовження Договору про дружбу між Україною й Російською Федерацією. 3 грудня президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про припинення дії договору.

Договір про дружбу, співпрацю й партнерство між Україною та РФ було підписано в травні 1997 року, він набув чинності він 1 квітня 1999 року строком на 10 років, з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди за відсутності заперечень від сторін. Формально діяти він має до 1 квітня 2019 року.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук