МЗС пояснило, чому Україна не може розірвати морську угоду з Росією

СуспільствоАндрій Стець, 5 грудня 201813960

Денонсація Договору між Україною та Росією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки актуальна, але документ ще не вичерпав себе в судових процесах України проти Росії. Про це заявив заступник глави МЗС Василь Боднар на засіданні комітету Верховної Ради у закордонних справах в середу, передає «Інтерфакс-Україна».

«Звичайно, рішення буде прийнято. Але поки Договір 2003 року ще повністю не використаний в судових процесах», - додав він.

«Я думаю, що це своєчасно. Але коли це (розрив – ред.) буде, я не скажу», - сказав він.

Заступник голови МЗС пояснив, що наразі тривають процедури подачі матеріалів до міжнародних судів і узгодження всіх процесуальних нюансів.

За його словами, зараз питання про денонсацію Договору про Азовське море знаходиться на розгляді.

«Для нас важливо продовжити процес виходу з договорів, які для нас не важливі. Але Договір 2003 року зараз не вичерпав повністю свій потенціал. Якщо в односторонньому порядку денонсуємо Договір, це не означає, що денонсацію визнає російська сторона. Як було з договорами про розміщення Чорноморського флоту. Російська сторона відмовилася від них. А ми вважаємо їх діючими», - пояснив він.

Зазначимо, що договір між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки підписаний в грудні 2003 року, а ратифікований у квітні 2004-го. Згідно з його положеннями, Азовське море і Керченська протока є внутрішніми водами України та Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук