Підтримка КПУ і ПР з минулих виборів впала на 5%, - дослідження
Якби вибори до Верховної Ради України відбулися наприкінці лютого, то за партії, які формують більшість у Раді у сумі проголосували б 38% тих, хто взяв би участь у голосуванні. Це на 5% менше, аніж результат виборів у жовтні 2012 року. Такі результати дослідження, проведеного 22 – 28 лютого, оприлюднила Соціологічна група «Рейтинг».
Сукупна підтримка опозиційних партій (Батьківщини, УДАРу і Свободи) збільшилась з 50 до 56%, повідомили у прес-службі «Рейтингу», перерозподіливши результати «невизначених» виборців (сумарний результат визначених виборців на підтримку опозиції становить 49,3%).
«Нові» парламентські партії (УДАР і «Свобода»), за повідомленням «Рейтингу» додали в підтримці, «старі» (Батьківщина, Партія регіонів та КПУ) – втратили.
Партія регіонів залишається одноосібним лідером симпатій виборців Донбасу, Півдня та Сходу країни. У свою чергу «Батьківщина» на Заході ділить першість зі «Свободою» та УДАРом, в Центрі та Півночі – з УДАРом.
УДАР продовжує підтримувати переважно молодь, КПУ – старші люди. Найбільш освічений електорат у «Свободи» та УДАРу, найменш – у КПУ. Також в електораті «Свободи» та УДАРу найбільше працюючих, а в електораті КПУ домінують пенсіонери, - читаємо в повідомленні.
Щодо територіального розподілу виборців, то «Батьківщину» більше підтримують у селах, Партію регіонів та КПУ – в містах.
Як і на виборах УДАР і «Свободу» більше підтримують чоловіки, «Батьківщину», Партію регіонів та КПУ – жінки.
За мовною ознакою, виборці «Свободи» і «Батьківщини» переважно україномовні. Водночас у «Рейтингу» відзначають, що за останні півроку частка україномовних в електораті «Свободи» зменшилась з 75 до 68%, водночас зросла кількість тих, які спілкуються вдома обома мовами або російською.
У структурі прихильників КПУ і Партії регіоні понад половина – російськомовні, чверть розмовляють вдома обома мовами, ще чверть – українською. Серед виборців УДАРу половина розмовляють вдома українською, половина – російською або обома. Серед «невизначених» більше російськомовних, що логічно, оскільки найбільше «невизначених» фіксується на Півдні, Сході та Донбасі.
Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Опитано 2000 респондентів методом формалізованого інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%.
Нагадаємо, у жовтні 2012 року в Україні відбулися парламентські вибори за змішаною системою. Відтак за партійними списками перемогу здобула Партія регіонів - за неї проголосували 6 млн 116 тис. 746 виборців, що становить 30% голосів. ВО "Батьківщина" підтримали 5 млн 209 тис. 90 виборців або 25,54%. За партію "УДАР" проголосували 2 млн 847 тис. 979 виборців (13,96%). КПУ підтримали 2 млн 687 тис. 269 громадян (13,18%). За ВО "Свобода" проголосували 2 млн 129 тис. 933 виборці (10,44%).
Про кількісне представництво у Раді депутатів від партій можна читати тут.