Пільги – скасувати, в країні ввести режим «самовиживання»

Павло Петренко, 19 вересня 201127719

Минулого тижня Верховна Рада у пришвидшеному порядку спробувала прийняти скандальний законопроект №9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», який жодним чином не відповідає своїй назві та насправді передбачає скасування більшості пільг для 16-ти категорій громадян (чорнобильців, ветеранів, інвалідів, дітей війни, учасників бойових дій, шахтарів, вчителів, медиків та багатьох інших). У першому читанні депутати його ухвалили. До другого справа не дійшла під тиском опозиції розгляд проекту перенесли на наступний пленарний тиждень.

Законопроект під номером 9127 – це достеменна копія його попередника - №7562 - за виключенням однієї незначної норми, яка не змінює загальну направленість передбачених «нововведень».

Проект закону про гарантії держави щодо виконання судових рішень – класичний приклад кота у мішку. Державні гарантії тут зазначені для відводу очей. Суть законопроекту викладена у його перехідних положеннях, якими встановлення та розподілення пільг передається на розсуд Кабінету міністрів. У разі введення законопроекту у дію, розмір пільг визначатиме саме Кабмін, а не Верховна Рада, а суми виплат залежатимуть від наявності коштів у держбюджеті.

Тобто, у разі нестачі у бюджеті грошей на ремонт державних дач або купівлю надсучасних гвинтокрилів, можновладці із чистим серцем компенсують цю статтю витрат із гаманця малозахищених категорій населення.  Таким чином основна ідея законопроекту під номером 9127, який активно «просуває» провладна партія, полягає у трансформації малозахищених категорій населення у «беззахисні категорії». Як вижити за даних обставин пенсіонерам, зважаючи на те, що мінімальна пенсія в Україні нині становить 764 гривні, лишається загадкою. У разі прийняття проекту у другому читанні, антисоціальні нововведення вступлять у дію вже з 1 січня 2012 року.

Ці норми є прямим порушенням окремих приписів Конституції України та закону «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії». Згідно з ними, гарантії прав і свобод громадянина, а також основи соціального захисту визначаються виключно законами, а не постановами Кабінету міністрів. Окрім того, призупинити дію соціальних законів неможливо на підставі законів, які безпосередньо не стосуються внесення змін до них.

Свого часу Конституційний Суд вжевідреагував на спроби перегляду наданих законами прав громадян у соціальній сфері. Тоді було чітко встановлено -  невиконання державою своїх соціальних зобов’язань стосовно окремих категорій громадян ставить їх у нерівні умови та призводить до порушення принципів соціальної, правової держави.

Нинішній стан речей у черговий раз доводить неспроможність теперішньої влади не те що покращити соціальну ситуацію в країні, як було обіцяно напередодні виборів, а хоча б зберегти існуючий розмір соціальних виплат. Крапка над «і» в даному питанні буде поставлена на наступному пленарному тижні. Проте навіть у разі неприйняття законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» немає жодних гарантій, що вже за тиждень ті ж самі ідей не запропонують на розгляд Верховній Раді під іншою назвою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 9

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Рюрик 20 вересня 2011, 15:25

  Расевич Василь-"дивіться яка намічається нехороша тенденція-з одної сторони все мінімалізється і ідуть заклики ставитись до всього з розумінням і потерпіти а от з іньшої,машини,яхти,будинки,дачі.... мало того що зростають в кількості,обємах і помпезності, податки не платяться так ми ще повинні-любити і лілеяти нашу владу!"

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • stare_patsia 20 вересня 2011, 11:40

  Є і фетишизація держави. Але це, мабуть, не головне. Головне - в нас тут все базується на тотальній корупції та злодійстві. І десь підсвідомо місцеві громадяни сприймають "колегу" нормально. Надув, вкрав - свій :). Тому й нема протестів.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Расевич Василь 20 вересня 2011, 11:14

  Ніколи не був прихильником соціальних бунтів, але повна пасивність громадян України, коли їх женуть як стадо баранів на соціальне заклання, вражає! Депутати та можновладці можуть так брутально поводитися тільки тоді, коли відчувають свою повну безнаказаність та безконтрольність. Можливо така ситуація породжена фетишизуванням українськими патріотами інституту держави як такої? Бо ще не чув про якісь соціальні вимоги до держави, які виходили б із Західної України.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук