Пинзеник про векселі: Рада схвалила «бартеризацію» бюджету
Крім незбалансованого бюджету, з подачі уряду Верховна Рада України в останній день своєї роботи зробила ще один новорічний «подарунок» своїй країні, мова йде про казначейський вексель, зазначив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи внесені парламентом зміни до Податкового кодексу.
За його словами, змінами до Податкового кодексу уряду надано право випуску казначейських зобов’язань (векселів). Економіст уточнив, що казначейський вексель – це папір, який випускається з метою оформлення наявної заборгованості державного бюджету, повідомили у прес-службі новообраного нардепа.
«Це нібито папірець (хоча і цінний, додано в законі), але для платника податку, якому, наприклад, відшкодовується ПДВ, це «нібито гроші». Бо випуск векселів прирівнюється до перерахування коштів на рахунок», - сказав Віктор Пинзеник.
Він з іронією назвав таке нововведення «витонченою професійністю», оскільки в уряду з’явилася можливість «вирішити» проблему дефіциту бюджету та нестачі коштів.
«Грошей немає – паперу вистачить. Цінного!» - зазначив екс-міністр.
Тепер, за його словами, таких «дрібниць», як схвалення дефіциту бюджету, розміру боргу та деяких інших бюджетних «дурниць» через парламент не потрібно розглядати. Бо порядок випуску, обігу і погашення векселів встановлюється самим урядом.
На переконання фахівця, запровадження у прийнятій редакції казначейських векселів перетворює схвалення закону про бюджет у непотрібну процедуру. Водночас, зауважив Пинзеник, це відкриває простір до «бартеризації» бюджетних стосунків, до стрімкого нарощування державного боргу, адже просити позичити гроші не потрібно, уряд просто не платить за своїми зобов’язаннями.
«Мрію про те, щоб колись авторам подібних ініціатив та тим, хто за них голосує, все життя всі доходи виплачували векселями із зобов’язаннями щодо їх погашення в наступному тисячолітті», - зазначив Віктор Пинзеник, і, перефразовуючи при цьому відомий вислів, додав: «Щоб ви все життя жили на одні векселі».