Після послаблення карантину у львівських закладах культури нема ажіотажу
До теми
У п’ятницю, 17 липня, міська комісія ТЕБ і НС дозволила у Львові роботу закладів культури. Зокрема, дозволила відчинитися театрам, кінотеатрам, бібліотекам, народним домам та іншим закладам культури. Також приймати відвідувачів всередині тепер можуть і музеї.
«Планета кіно» приймає відвідувачів лише у Forum Lviv, адже King Cross юридично розташований за межами міста. Упродовж чотирьох місяців у кінотеатрі не було чути ні обговорення нових фільмів, ні аромату хрусткого попкорну. Коли двері для кіноманів відчинили, під час вікенду ажіотажу не було. На ранкові сеанси навідувалось по двоє-троє глядачів. Трохи більше — ввечері. Тепер заклади працюють за новими правилами.
Адміністраторка Роксолана Панкевич розповіла: «Половина місць у кожному залі заблокована. Кожні два місця перекриті стрічками, щоб люди не могли поруч сідати. Якщо купують лише одне місце, то ми сусіднє автоматично блокуємо. Для того, щоб глядачі зберігали дистанцію і не сиділи поруч з незнайомими їм людьми».
Під час карантину відвідувачам пропонували купити сертифікати, які зараз можна обміняти на квитки. Таким чином втримали частину глядачів. Відвідувачка Марта зізналася: «Дуже скучила! Люблю ходити в кіно. Нарешті вже! Не могла дочекатись, коли кінотеатри відкриються».
Два живі концерти у неділю нарешті відбулися в Органному залі. Популярну класику виконала солістка Олена Мацелюх. Раніше коронавірусні табу давали змогу дивитись виступи лише онлайн. Насолодитися музикою в реалі прийшли 35 меломанів.
Заступник директора Органного залу Тарас Демко зазначив: «Після довгої перерви тривалістю майже 4 місяці ми вперше почули живі оплески. Це справді зворушливий момент. Дуже емоційно сприймається. Зараз готуємо до кінця серпня великий список концертів найрізноманітніших жанрів. Це буде і органна музика, і камерна, і хорова. Буде також оркестр. Багато солістів. Це будуть найвідоміші львівські музиканти».
Дещо раніше відновили роботу філії «Історичного музею». Уже кілька тижнів поціновувачі можуть розглядати експозиції в «Арсеналі», королівських залах і лапідарії на площі Ринок та в палаці Бандінеллі. А цього четверга відчинять решту 5 локацій.
Заступник директора Історичного музею Юрій Сілецький каже: «Відвідувачі є. Звичайно, не так багато, як в докарантинну епоху. Але в тих експозиціях, які ми відкрили, постійно є відвідувачі. В будні, звичайно, менше. Але на вихідних люди вже потрошки починають виходити з карантину. Очевидно, вже втомилися постійно бути вдома».
Колекція зброї в «Арсеналі», до прикладу, приваблює туристів з інших міст. Гість із Запоріжжя Сергій розповів: «З дитинства цікавлюсь зброєю, зокрема, історичною. Дуже хотів побачити саме обладунки крилатих гусарів. Тому зараз завітав до львівського «Арсеналу». Дуже класно, що в умовах карантину є можливість відвідувати музей. Не сидіти вдома, не гортати інформацію в інтернеті».
Окрім температурного скринінгу, дезінфекції та масок, музеї мають ще одне обмеження: в екскурсійній групі може бути не більше десяти людей.