Після спроби затримання у Криму померла 83-річна кримськотатарська активістка
Ветеранка кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка померла після того, як її спробували затримати в Криму «правоохоронні органи» окупантів.
Їй стало погано в момент затримання групи кримськотатарських активістів у центрі Сімферополя, і її відвезли з місця подій на швидкій, інформує «Крим.Реалії».
За інформацією головної редакторки сайту «Українська правда» Севгіль Мусаєвої, 83-річній ветеранці національного руху кримських татар стало зле під час затримання кримськотатарських активістів, які нібито вимагали гроші у турка.
«Історія неприємна: турок утерся в довіру до сім'ї Веджіє, позичив гроші і відмовлявся повертати. Активісти вирішили втрутитися в ситуацію через повагу до ветерана національного руху. У підсумку це закінчилося затриманнями й обшуками. Веджіє теж намагалися затримати, вона сильно розхвилювалася, викликали «швидку», дорогою до лікарні вона померла», – написала Мусаєва у Facebook.
За словами Мусаєвої-Боровик, в 83 роки Веджіє Кашка їздила на судові засідання щодо політв'язнів, а 2015 року брала участь у блокаді півострова.
Про смерть Кашки написав також заступник генерального директора каналу ATR Айдер Муждабаєв. За його словами, Кашка – «один із символів кримськотатарського національного руху за повернення на Батьківщину».
«Російські нацисти, убивці, будьте ви прокляті, настане час, і вам буде відплачено за все. Вічна вічна пам'ять нашому національному герою. Неможливо втриматися від сліз...», – написав він.
До слова, після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.
Як інформував ZAXID.NET, 14 листопада в Нью-Йорку 71 країна проголосувала за резолюцію «Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь».
Документ засуджує застосування Росією своїх законів на анексованій території та примусове переведення громадян України в російське громадянство.
У проекті резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо поновлення прав і свобод громадян України на півострові й заклик забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.
Крім того, документ містить заклик негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією й заборону його діяльності, анулювати рішення про заборону лідерам Меджлісу в'їзду на територію Криму.
Також проект резолюції закликає Росію покласти кінець практиці примусу жителів Криму до служби у збройних або допоміжних силах РФ, у тому числі за допомогою тиску або пропаганди.