Політичний «coming out» або про колоду у власному оці
Деякі депутати Львівської облради ніби й обурені офшорною діяльністю олігархів, але чомусь вибірково
Інші блоги автора
- Чому Великий Львів приречений бути «мегаполісом» 8 жовт, 16:00
- Економічний розвиток Львівської агломерації: від моноцентризму до поліцентризму 5 вер, 10:30
- Перші кроки Львівської агломерації 15 серп, 17:03
На останньому засіданні Львівської обласної ради колеги запропонували подати «Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України щодо проведення об’єктивного розслідування фактів, оприлюднених Pandora Papers». Загалом, правильна ініціатива щодо всебічного розслідування ситуації з черговим офшорним скандалом. Наші політики та олігархи уже давно облюбували собі практику приховування своїх статків в міжнародних офшорних гаванях. Це такі собі гастарбайтери, які тут «заробляють», здебільшого використовуючи різноманітні корупційні схеми, а життям насолоджуються в багатих західних країнах. Їм начхати на країну та власних громадян. Вони ж не планують тут жити на українську пенсію, не планують тут лікуватися та вчити своїх дітей…
Яким же було моє здивування, коли я дізнався, що ініціаторами цього звернення виступила фракція «Європейська солідарність» в обласній раді! Фракція, чий лідер, будучи Президентом України сам попав, чи то пак вляпався, в гучний скандал з так званими «Панамськими документами»…
За матеріалами британського видання The Guardian сказано, що, згідно з документами Mossack Fonseca, Порошенко зареєстрував компанію Prime Asset Partners Ltd 21 серпня 2014 року, коли на Донбасі відбувалися запеклі бої під Іловайськом. Крім того, записи свідчать про те, що Порошенко є єдиним акціонером фірми, пише видання. Тільки вдумайтеся, наші хлопці оточені, несуть страшні втрати, а Верховний Головнокомандувач думає про гроші та офшори…
Узагалі лідер «ЄС» давно має дотичність до офшорних компаній. Починаючи ще з 1998 року, коли він, як співзасновник СДПУо та народний депутат, вніс в акціонери компанії «Український промислово-інвестиційний концерн», власником якої був він сам, компанію Agroprodimpex Corp із офшорної зони, з американського штату Делавер. Кіпрська фірма Agroprodimpex була протягом майже 15 років у структурах бізнесу Порошенка. До того ж, вона була серед засновників товариства з обмеженою відповідальністю «Крахмалопродукт», кінцевим власником якого через фонд «Прайм Ессетс Кепітал» також був Порошенко.
Спочатку я подумав, що звернення про офшори — це акт покаяння серед однопартійців Петра Олексійовича, такий собі політичний «coming out». Проте, коли я запропонував включити в текст звернення згадку також про Панамські документи, колеги з «Європейської солідарності» пропозицію відхилили. У результаті звернення так і не прийняли. Ось така вибірковість та небажання бачити та визнавати свої «гріхи» зіграла злий жарт з деякими колегами-депутатами.