Помер єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік

Правлячому єпископу Мукачівської греко-католицької єпархії було 68 років

Наразі про причини смерті владики не повідомляють

Ввечері у вівторок, 14 липня, на 68 році життя пішов у вічність єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік. Про смерть владики Мілана повідомили в Мукачівській греко-католицькій єпархії.

Наразі про причини смерті владики не повідомляють.

Як інформує «Мукачево.net», ще 12 липня владика Мілан Шашік очолив Літургію у з нагоди храмового празника Апостолів Петра і Павла у с. Верховина Бистра Великоберезнянського району.

Зазначимо, що Мукачівська греко-католицька єпархія має автономний статус, не підпорядковується УГКЦ. Утворена 19 вересня 1771 папою Климентом XIV єпархія є окремою «Церквою свого права» («sui juris»). Окремішній статус єпархії історично обумовлений існуванням у відмінних політичних умовах, ніж решта греко-католиків України.

З часу проголошення незалежності Української держави було розпочато низку ініціатив, для досягнення повної єдності всіх греко-католиків України. Мукачівська єпархія є матірною для Словацької та Угорської Греко-Католицьких Церков, а також для Пітсбургської митрополії в США та частково для Крижевацької єпархії в Хорватії.

Зазначимо, що владика Мілан Шашік народився 17 вересня 1952 року в Леготі, Словаччина. Після закінчення школи вступив до Згромадження Місіонерів. Вивчав філософсько-богословські предмети в Братиславській семінарії. У 1976 році прийняв священиче рукоположення. Виконував різні душпастирські обов’язки а також відповідальні служіння в Згромадженні.

19 серпня 1992 року приїхав в Україну, на Закарпаття, у село Довге, де проводив пасторальну службу для словацької спільноти у Великому Березному, Кольчині, Довгому й Лисичові аж до 4 жовтня 1992 року.

Із 5 жовтня 1992 року до 5 липня 1998 року працював в Апостольській Нунціатурі в Києві. Виконуючи службові обов’язки, об’їздив майже всю Україну, супроводжував Апостольського Нунція, перекладав. За цю працю в нунціатурі 9 жовтня 1998 року о. Мілана нагороджено Папським орденом «Pro Ecclesia et Pontifice».

Після закінчення праці в Нунціатурі повернувся до Словаччини, де став настоятелем спільноти отців лазаристів у Банській Бистриці, директором новіціату. Викладав у Банськобистрицькій семінарії в Бадині. В цей час часто навідувався в Україну та допомагав у пасторації.

Із серпня 2000 року знову посланий на Закарпаття та призначений настоятелем спільноти отців лазаристів і парохом у Перечині для римо-католиків. Із двома співробітниками обслуговував ще й Тур’я Ремети, Оноківці, Гута, Великий Березний і Забрідь, а також і греко-католиків. У Заброді збудував новий храм.

12 листопада 2002 року папа Римський Іван-Павло II призначив о. Мілана титулярним єпископом Бононії, Апостольським Адміністратором ad nutum Sanctae Sedis Мукачівської єпархії Греко-Католицької Церкви із осідком в Ужгороді.

Після призначення Апостольським Адміністратором Мукачівської греко-католицької єпархії, 6 січня 2003 року владика Мілан Шашік отримав архиєрейське рукоположення з рук Папи Івана Павла ІІ.

17 березня 2010 року іменований єпархом Мукачівської єпархії. 24 квітня він був введений на кафедру в Ужгородському соборі Воздвиження Чесного Хреста.

13 квітня 2011 року в переддень 100-ї річниці блаженного священномученика Теодора перебрався до історичної резиденції Мукачівських єпископів в Ужгороді поруч із кафедральним собором. За цей час владика Мілан освятив 160 храмів та каплиць, висвятив 154 нових єпархіальних священників, інформує портал СREDO.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук