У США помер найстарший єпископ УГКЦ Стефан Сулик

Митрополиту-емериту УГКЦ було 95 років

СвітАндрій Стець, 6 квітня39381
У США помер найстарший єпископ УГКЦ Стефан Сулик
фото УГКЦ
95-річного митрополита-емерита Стефана Сулика госпіталізували з ознаками Covid-19

У понеділок, 6 квітня, на 96-ому році життя помер митрополит-емерит УГКЦ Стефан Сулик з Львівщини, який був архиєпископом і митрополитом Української греко-католицької церкви у Філадельфії впродовж 1980–2000 років.

До сьогодні владика був найстаршим єпископом Української греко-католицької церкви.

Про смерть владики повідомив митрополит Філадельфійський Борис Гудзяк.

«Митрополит Степан Сулик помер сьогодні в понеділок 6 квітня. Деталі щодо похорону будуть оголошені пізніше», – написав він.

Як інформував раніше ZAXID.NET, владику Стефана Сулика госпіталізували з підозрою на захворювання коронавірусом. Водночас, наразі офіційної інформації про причину смерті митрополита-емерита УГКЦ не повідомляється.

Дитинство владики Стефана Сулика пройшло на Львівщині. Він закінчив школу в Самборі у 1944 pоці. Згодом родина емігрувала до Німеччини, а потім до США.

У 1980 році Папа Римський Іван Павло II призначив священника Стефана Сулика архиєпископом і митрополитом Філадельфійським. Єпископську хіротонію здійснював Патріарх Йосиф Сліпий. Митрополит Сулик належав до Конференції єпископів США, був головою Міжобрядової комісії цієї Конференції. 29 листопада 2000 року Папа Іван Павло II прийняв зречення Стефана Сулика з уряду митрополита Філадельфійського у зв’язку з досягненням ним 75 років.

9 травня 2019 року владику-емерита Стефана Сулика у його домі відвідав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, зазначивши: «Я дуже хотів провідати владику Стефана, адже наші архиєреї-емерити є справжнім скарбом нашої Церкви».

В 2001 році у Львові вийшла книга митрополита Стефана Сулика «Як Стефан став митрополитом», де висвітлені маловідомі сторінки з історії УГКЦ кінця ХХ століття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук