Понад 150 країн світу домовилися скоротити викиди парникових газів
Представники понад 150 країн світу 15 жовтня на зустрічі в Руанді домовилися скоротити використання гідрофторвуглецевих сполук - сильних парникових газів, що використовуються у холодильних установках і кондиціонерах. Про це пише Reuters.
Угода включає в себе дві найбільші економіки світу – Сполучені Штати і Китай, – і розділяє країни на три групи з різними термінами зменшення використання промислових гідрофторвуглецевих газів, що може бути в 10 тис. разів потужнішим, ніж вуглекислий газ в якості парникового газу.
За умовами угоди, розвинені країни, до яких належить більшість європейських країн і США, зобов'язані скоротити використання газів поступово, починаючи з 10% до 2019 року, і досягнути 85% до 2036.
До слова, 4 листопада 2016 року має набути чинності Паризька угода по клімату, що покликана замінити Кіотський протокол, дія якого закінчується 2020 року. Новий документ уже ратифікувала необхідна кількість країн: на їхню частку припадає понад 56% загальносвітового обсягу викидів парникових газів в атмосферу.