Представник Росії заявив, що Україна зобов’язалася не переслідувати виданих бойовикам людей

За словами Гризлова, Київ зобов’язався «процесуально очистити» виданих бойовикам людей, яких суди не визнали винними

Представник Росії заявив, що Україна зобов’язалася не переслідувати виданих бойовикам людей
фото Кремля
Борис Гризлов розповів, що злочинців, яких Україна видала бойовикам, не переслідуватимуть

Обмін утримуваними особами, який у неділю, 29 грудня, провели Україна і бойовики так званих «Л/ДНР», став новим кроком у виконанні комплексу мінських угод, заявив журналістам повноважний представник Росії на переговорах із врегулювання конфлікту на Донбасі Борис Гризлов.

«Сьогоднішня подія – це крок до подальшої реалізації всього комплексу гуманітарних і політичних заходів, які зафіксовані в мінських домовленостях. Сподіваємося, що тепер Київ зможе перейти до реалізації своїх політичних зобов’язань за погодженням в контактній групі всіх правових аспектів особливого статусу Донбасу , в тому числі із закріплення цього статусу в Конституції», – сказав Гризлов, якого процитувала російська державна інформагенція ТАСС.

Він також заявив, що Київ взяв на себе зобов’язання не переслідувати осіб, які звільняються.

«Наголошу, що в рамках цієї угоди сторони внутрішньоукраїнського конфлікту зобов’язалися завершити процедури помилування і не відновлювати переслідування осіб, які звільняються. Київ гарантував “процесуальне очищення” для тих з них, кому ще не винесено вирок суду», – додав представник Росії у Тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі Борис Гризлов.

Нагадаємо, в рамках обміну утримуваними особами, який відбувся в неділю, 29 грудня на Донбасі, бойовики віддали Україні 76 полонених, з яких 12 – це військові, а 64 – цивільні. Ще четверо людей відмовилися від обміну.

У свою чергу Україна видала бойовикам 127 людей, які засуджені тут за низку злочинів або підозрюються у їх скоєнні. Зокрема, Україна видала бойовикам п’ятьох екс-«беркутівців», яких підозрюють у розстрілах протестувальників у Києві в лютому 2014 року. Загалом бойовики вимагали від України видати 141 людину, але 14 з них від обміну відмовилися.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук