Призначення Сергія Шкарлета міністром освіти оскаржили в Конституційному суді
Під час голосування за призначення Шкарлета зафіксували «кнопкодавство»
До теми
Народні депутати відправили до Конституційного суду подання щодо скасування рішення Верховної Ради про призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки у зв'язку з неперсональним голосуванням парламентарями. Про це заступниця голови партії «Голос» Інна Совсун повідомила агенції «Інтерфакс-Україна».
«Ми відправили подання до Конституційного суду, підписалися 46 депутатів від фракцій "Голос" і "Європейська солідарність", а також декілька мажоритарників, які є позафракційними. Депутати з інших фракцій, зокрема від "Слуги народу", відмовилися підписувати його, але це не критично, тому що 46 підписів цілком достатньо», – розповіла депутатка агентству.
На уточнювальне запитання, коли саме депутати відправили це подання до КСУ, Совсун повідомила, що це сталося «вчора або позавчора».
Нагадаємо, що питання відповідальності за неперсональне голосування знову стало актуальним після того, як Верховна Рада проголосувала за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти. За таке рішення проголосувало 226 депутатів, тобто мінімальна необхідна кількість для прийняття рішення.
При цьому за призначення Шкарлета проголосували картки народних депутатів від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука і Григорія Суркіса, яких у той день не було у Верховній Раді. На цей нюанс звернули увагу депутати з «Голосу», які написали голові Верховної Ради відповідні заяви.
18 грудня, Дмитро Разумков зібрав керівників парламентських фракцій на нараду, після якої озвучив план дій з подолання кнопкодавства, попри те, що в Україні за неперсональне голосування передбачена кримінальна відповідальність.
Вже 24 грудня комітет з питань регламенту та депутатської етики відмовився розглядати матеріали, які свідчать про «кнопкодавство» під час голосування депутатів за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти й науки.