Проспівана Революція

Юрій Шведа, 10 січня 2014176110

Революція Гідності, про яку сьогодні не говорить хіба що лінивий, все більше нагадує свято непокори з елементами етнофестивалю.

Хто розуміється - скаже, що революція це зміна влади й серйозні соціальні перетворення. Ані першого, ані другого поки що й близько не спостерігається.

Революції передує революційна ситуація-тобто сукупність об’єктивних умов, необхідних для її розгортання. За визначенням класика до них належать: 1) криза правлячої “верхівки”, її нездатність управляти по-старому, 2) загострення, вище середнього злиднів та бідувань пригноблених класів, 3) значне зростання активності народних мас.

Думаю, нема необхідності пояснювати, що усі ці чинники були в наявності! 

Однак наявність революційної ситуації лише необхідна передумова революції й не кожна революційна ситуація веде до соціальної революції. Для її перетворення у революцію необхідною є наявність ще й суб’єктивних чинників.

До числа останніх відносять насамперед існування політичної сили й політичних лідерів зацікавлених та здатних організувати революцію.

Із субєктивним фактором Революції Гідності якраз найбільше непощастило!

Складається враження, що апелюючи до народу про бандитську владу – нинішня політична опозиція більше стурбована естетикою, а не результативністю революційного процесу, який їй волею випадку судилося очолити.

Трансформація революційної енергії мас у боротьбу з пам’ятниками і підготовку донаступних виборів веде лише до “вигорання революційного матеріалу” й приречена на поразку.

Використавши Євромайдан як сцену для політичного піару й форму дискредитації своїх противників - політична опозиція мабуть вважає, що перемога в 2015 р. уже в її руках і її лише потрібно дочекатися.

Про наївність цих уявлень свідчать хоча б довибори, які нещодавно відбулися в мажоритарних округах. Нинішня правляча верхівка відкрито демонструє, що за владу, яка приносить їй колосальні надприбутки – вона буде боротися усіма методами. Переможців не судять! Горе переможеним!

МИ ЇХ ЗУПИНИМО! Таким було гасло опозиції на парламентських виборах після голосування за виборчий закон з мажоритарним компонентом. Наразі з успіхом вдалося зупинити лише розлючених мітингувальників після побиття студентів. 

МИ МАЄМО ФОРМУЛУ УСПІХУ! Нове гасло, що має вдихати оптимізм в умовах, коли владою не виконана жодна з висунутих вимог Майдану!

Єдиним реальним досягненням нинішньої опозиції стала реєстрація у Книзі рекордів наймасовішого виконання державного гімну!

Слава ГЕРОЯМ!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 10

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Kроліки 15 січня 2014, 16:59

  .Громадські діячі вимагають референдуму про дострокові вибори президента
  Останнє поновлення: Середа, 15 січня, 2014 p., 14:31 GMT 16:31 за Києвом
  Facebook Twitter Google+ ПоділитисьНадіслати поштою Друкувати .Група українських науковців, дипломатів, правозахисників і громадських діячів вимагає від опозиції організувати всеукраїнський референдум про призначення дострокових виборів президента.

  Про ідею такого референдуму за народною ініціативою на прес-конференції у Києві заявили представники групи, серед яких почесний президент Києво-Могилянської академії В'ячеслав Брюховецький, екс-суддя Конституційного Суду Микола Козюбра, колишні політв'язні Левко Лук'яненко і Василь Овсієнко, письменник Василь Шкляр.

  На їхню думку такий хід може стати оптимальним правовим виходом з політичної кризи.

  "Єдиним джерелом влади в Україні є народ. Він може й вправі відібрати у влади, а саме в президента Януковича, повноваження через референдум", - цитують організатори прес-конференції голову Українського юридичного товариства Олега Березюка.

  Екс-посол України у Великій Британії Володимир Василенко, за словами організаторів, сказав: "Якщо перейматися тим, що влада може фальсифікувати референдум – то мусимо визнати, що Євромайдан президентські вибори вже програв, і зосередитися на співах та молитвах".

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Biba La 15 січня 2014, 02:42

  Я так думаю,що з того всьго ніц не вийде,навіть якби Янукович сам прийшов на Майдан пішки і без охорони,люди б погагакали,тай він би собі пішов у своє Межигіря,та й по всьому.Може би ще хором щось заспівали,правда не знати,чи "Ще не вмерла...",чи "День Победи".

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • dumka 15 січня 2014, 01:21

  так тепер опозиція зачне між собою сваритись за презедентське крісло - і знову страждатимуть люди доводячи один одному хто з кандидатів "достойніший". а кандидати це ................................................(кожен може написати своє)

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук