Провадження щодо «бурштинової мафії» на Рівненщині передано до суду, — Луценко
Досудове розслідування діяльності так званої бурштинової мафії в Рівненській області, яку, зідно із даними слідства, очолював в регіоні колишній заступник обласного прокурора, передано на розгляд суду. Про це на своїй сторінці у Facebook написав глава Генпрокуратури Юрій Луценко.
«Досудове слідство про Рівненської бурштинової мафії на чолі з екс-заступником обласного прокурора завершено», – рапортував генпрокурор.
За словами Луценка, матеріали провадження передано до Печерського районного суду Києва.
14 лютого 2017 року було оголошено про завершення досудового розслідування та було відкрито матеріали провадження щодо шести підозрюваних.
За словами Луценка, серед підозрюваних, які ознайомилися з матеріалами провадження – екс-заступник прокурора Рівненської області, колишній керівник Сарненської місцевої прокуратури, екс-голова Дубровицького відділу це ж прокуратури, колишній працівник УБОЗ Головного управління УМВС в Житомирській області, слідчий управління главку поліції в Рівненській області та старший оперуповноважений з особливо важливих справ відділу контррозвідки управління СБУ в цій області.
Як зазначив Луценко, один з обвинувачених зізнався в участі в незаконній діяльності і погодився на угоду зі слідством, ще кілька людей погодилися співпрацювати.
Всього за час досудового розслідування справи щодо бурштинової мафії в Рівненській області проведено 183 обшуки і здійснено більше 200 негласних розшукових дій, до кримінальної відповідальності притягнуто 31 особу, з яких — 25 осіб отримали обвинувальні вироки.
Як зазначають «Наші гроші», наразі під вартою лишилися тільки двоє учасників «схеми», зокрема, один із організаторів – заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик.
У липні 2016-го Голосіївський районний суд застосував щодо нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою в 9,64 млн. грн, але невдовзі – залишив під вартою без права на заставу. У Боровика цілий букет статей Кримінального кодексу – від створення злочинної організації до отримання хабара.
Екс-правоохоронця звинувачують у тому, що він із січня по липень 2016 створив та співкерував злочинною організацією, яка вчиняла тяжкі та особливо тяжкі злочини, зокрема, організовувала незаконний видобуток бурштину-сирцю.