Верховна Рада ухвалила закон про перехід і реєстрацію релігійних громад

Закон вносить зміни, зокрема, до попередніх норм про власність релігійних організацій

Невдовзі рішення про перехід до іншої церкви ухвалюватимуть не священнослужителі, а громади

Верховна Рада України ухвалила закон № 4128/д «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)». За відповідне рішення проголосували 229 депутатів, інформує телеканал «Прямий».

За проект закону проголосували 229 парламентарів

Результати голосування за закон про підлеглість релігійних організацій та процедури їхньої реєстрації державою, скріншот трансляції телеканалу «Рада»

Новий закон, зокрема, вносить зміни до статті №8 закону «Про свободу совісті та релігійні організації» в частині зміни підлеглості.

Як пише LB.ua, у парламенті з першого разу не знайшлося достатньо голосів за проект цього закону, тому спікер ВРУ Андрій Парубій, почекавши кілька хвилин, поставив його на голосування повторно.

Після успішного голосування спікер парламенту привітав усіх з «важливим історичним рішенням для української церкви і української держави».

Закон набере чинності наступного дня після публікації.

Напередодні, 16 січня, на засіданні Комітету з питань культури і духовності депутати ухвалили рішення про затвердження нової редакції законопроекту №4128 щодо зміни релігійним громадами підлеглості.

Згідно з порівняльною таблицею документа, для зміни підлеглості релігійній громаді необхідно внести зміни до статуту. Для цього потрібно скликати збори, відповідно до статуту самої громади. Збори мають відповідати вимогам такого статуту та мати кворум. Для ухвалення рішення про перехід достатньо 2/3 голосів членів громади, які повинні особисто підписатися під рішенням.

Питання членства держава лишає на розсуд самим релігійним громадам та не нав’язує – яким чином їм приймати чи виключати з лав членів парафії.

При цьому громада лишається власником чи користувачем храму чи іншого приміщення. Більше того, законопроект запроваджує тимчасову заборону на проведення будь-яких дій з майном парафії. Тобто під час переходу парафії не можна продати, відібрати, віддати у заставу нерухоме майно парафії.

Якщо під час переходу виявиться, що є частина парафії, яка не згодна з переходом – вона може утворити нову релігійну громаду та має право укласти договір про почергове користування храмом.

Змінюється також і порядок реєстрації релігійних організацій. Відтепер їм не потрібно проходити цю процедуру двічі: у Мін'юсті та органі у справах релігій. Реєструвати релігійні організації відтепер буде лише державний орган у справах релігій та відповідні відділи обласних державних адміністрацій.

Нагадаємо, ініціаторами законопроекту є народні депутати Віктор Єленський, Ірина Подоляк та Микола Княжицький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук