Радник Януковича каже, що мовний закон ухвалили з порушеннями
Закон України «Про засади державної мовної політики» був ухвалений з порушеннями і не узгоджується з положеннями Конституції та ратифікованих нашою державою міжнародних документів.
На цьому наголосила радник президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Марина Ставнійчук у відповіді на звернення громадської ініціативи "Партнерство «Новий Громадянин»" щодо цього закону.
«Прийняття закону відбулося з грубим порушенням вимог статей 47, 116-122, 130 Закону України «Про регламент Верховної Ради України», а значна частина положень закону не узгоджується з відповідними положеннями Конституції України та міжнародних документів, ратифікованих Україною, зокрема Європейською хартією регіональних мов і мов меншин, та Рішенням Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року № 10рп/99 у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови», - заявила Ставнійчук.
Водночас вона звернула увагу на те, що відповідно до Конституції глава держави вирішить долю цього закону лише після його надходження на підпис в установленому порядку.
Як інформував ZAXID.NET, 31 липня 2012 року голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав закон про засади державної мовної політики, що розширює застосування російської мови на регіональному рівні. Як повідомляє прес-служба парламенту України, закон уже відправлено на підпис президентові України Віктору Януковичу.
Також 31 липня Володимир Литвин заявляв, що може у найближчі дні направити на підпис президенту скандальний закон про мови. Мовляв, до цього його зобов’язує регламент.
30 липня на позачерговій сесії парламент відхилив заяву Литвина про відставку, а після цього не підтримав жоден з чотирьох проектів постанови про скасування прийняття мовного закону.
Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла мовний закон Колесніченка-Ківалова, який підвищує статус російської мови в Україні. Пізніше президент України Віктор Янукович доручив уряду розглянути поправки до закону про мовну політику для того, щоб підготувати зміни до прийнятого Радою закону.