РФ і Україна домовились, як забезпечити сталий транзит газу в Європу, - Бойко
Під час зустрічі прем'єр-міністра України Миколи Азарова і глави уряду Росії Дмитра Медведєва у Сочі відбулася зустріч керівництва "НАК Нафтогазу" і "Газпрому", на якій був відпрацьований реальний варіант забезпечення сталого транзиту газу до Європи.
Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко в ефірі "5 каналу".
"Дійсно, була зустріч (у Сочі) на рівні керівників "НАК Нафтогазу" і "Газпрому", і дуже важливо, що є розуміння, що попри всі наші напружені стосунки у цій сфері – і відносно контракту, і відносно гарантій транзиту, - є спільне розуміння, що потрібно знайти модель, яка дозволить забезпечити сталий транзит і не допустити катаклізмів по Європі. Тому, на мій погляд, відпрацьований реальний життєздатний варіант, яким чином нам пройти без якихось проблем", - заявив Байко.
Нагадаємо, що за підсумками півріччя Україна зменшила транзит газу до країн Західної Європи, в порівнянні з аналогічним періодом 2012, на 10,5% - до 38 млрд 226,82 млн куб. м.
Україна у зв'язку з планами та заявами "Газпрому" про істотне зниження транзиту російського газу до Європи через українську ГТС і небажанням знизити ціну російського газу розпочала використання своїх газотранспортних потужностей у реверсному режимі. За 6 місяців 2013 року Україна скоротила імпорт газу з Росії на 35% (на 5,6 млрд кубометрів).
З листопада 2012 року Україна розпочала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з підприємством RWE Supply&Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013 року розпочалися постачання природного газу з боку Угорщини. Крім того, тривають переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії про можливість подання природного газу в ГТС України.
За даними центрального диспетчерського департаменту "Укртрансгазу", в червні поточного року імпорт природного газу з Угорщини становив 137,8 млн куб. м.
Загалом з листопада 2012 року по 1 липня 2013 року обсяг надходження природного газу в ГТС країни через Польщу та Угорщину становив близько 682,7 млн куб. м.