РНБО затвердила оборонне замовлення на 2020-2022 роки
На 90% оборонне замовлення будуть виконувати вітчизняні компанії
Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) затвердила основні показники оборонного замовлення на 2020, 2021 і 2022 роки. Про це повідомили у прес-службі РНБО.
Зокрема, як повідомляється, у 2020 році на виконання оборонного замовлення передбачено 25,848 млрд грн, що на 16% більше, ніж у 2019 році. На розвиток виробничих потужностей ОПК передбачено майже 10% цих коштів, з них 1,7 млрд грн спрямують на дослідницькі та дослідно-конструкторські роботи.
За попередніми розрахунками, частка українських постачальників становитиме майже 90%, імпорт близько 10%, що передбачає підтримку українського ОПК.
Крім того, на засіданні були розглянуті питання, пов'язані з виконанням оборонного замовлення та технічним оснащенням сил безпеки та оборони. Це стосується, зокрема, розробки Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України та відповідних законодавчих актів.
Крім того, Кабінет міністрів зобов'язали внести до Ради проекти законів для залучення іноземних інвестицій в ОПК, а також фінансового оздоровлення та підтримки його підприємств.
Також повідомляється, що оборонне замовлення продовжить розробку і закупівлю за найважливішими проектами ракетної техніки.
«Спільними зусиллями президента України, Верховної Ради і Кабінету міністрів у цьому році вдалося збільшити фінансовий ресурс на оборону і безпеку держави до 245,8 млрд гривень, що майже на 30 млрд більше, ніж у 2019 році», – підсумували в РНБО.
У розпорядженні силового блоку буде також додатковий фінансовий ресурс у розмірі 10 млрд грн під державні гарантії для реалізації програм, пов'язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки. Такий обсяг державних гарантій військові отримають вперше.
Крім того, на сьогоднішньому засіданні РНБО прийнято Стратегію національної безпеки. Вона має назву «Безпека людини - безпека країни». За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, стратегія передбачає, що найвищий пріоритет держави і головне завдання полягає в установленні миру як запоруки розвитку країни. Однак це не повинно відбуватися ціною втрати суверенітету і територій.