Росія хоче привласнити 20 кораблів і субмарину ВМС України
До 20 бойових кораблів і суден забезпечення Військово-морських сил України можуть увійти до бойового складу Чорноморського флоту Росії. Про це повідомив голова комітету Держдуми з оборони, колишній командувач Чорноморським флотом адмірал Володимир Комоєдов.
«Після підбиття підсумків референдуму можна говорити про те, що ті кораблі і судна, які зараз перебувають в Криму, а це приблизно половина корабельного складу ВМС України, формально увійдуть спочатку в морські сили «самооборони» Криму, а потім у бойовий склад Чорноморського флоту Росії», – сказав Комоєдов, пишуть «РИА Новости».
За його словами, до складу ЧФ можуть, зокрема, увійти корвети «Луцьк» і «Тернопіль», корабель управління «Славутич», малі кораблі і ракетні катери, а також єдиний на українському флоті підводний човен «Запоріжжя», які не покинули Севастополь.
У бойовий склад ВМС України входить близько 40 бойових кораблів, суден і катерів забезпечення. Зараз приблизно половина з них залишаються в Севастополі та на озері Донузлав. При цьому російські військові затопили чотири свої судна в бухті Донузлав, щоб заблокувати вихід українським суднам у море.
Нагадаємо, що 16 березня в Криму, за військової та політичної підтримки Російської Федерації, пройшов неконституційний референдум про приєднання півострова до Росії. 17 березня парламент Криму проголосив незалежність Криму і водночас звернувся до РФ з проханням приєднати Республіку Крим. Цього ж дня президент РФ Володимир Путін підписав указ «Про визнання Республіки Крим», відповідно до якого вона визнана незалежною державою.
18 березня 2014 року Путін, самопроголошений «голова» Верховної Ради Криму Володимир Константинов, самопроголошений прем’єр-міністр Криму Сергій Аксьонов та мер Севастополя Олексій Чалий підписали договір про прийняття Криму до складу Росії. А у Міністерстві зовнішніх справ України заявили, що рішення про прийняття Криму до складу РФ є недемократичним і юридично неправомірним.
У Міністерстві юстиції України заявили, що станом на 18 березня жодна держава, окрім РФ, не визнала незалежності Криму. Серед країн, які не визнали незалежності Криму є США, Канада, Японія, Великобританія, Франція, Італія, Австрія, Румунія, Албанія, Литва та Німеччина.