Росія у своїх кордонах довго не проіснує, - нардеп Андрій Парубій
“Дуже дивно чути від представників російської влади таке "трактування" творення територій України, оскільки на сьогодні Російська імперія є фактично останньою імперією у світі, яка була створена виключно шляхом мілітарного засилля і є абсолютно штучним утворенням. Відомо, що до складу Росії входить значна частина українських етнічних земель. До сих пір - більше ста років - Росія в Чечні зброєю встановлює свій правлячий режим. За прогнозами Бзежинського, Російська Федерація має розпастися до 2010 року”, - зазначив народний депутат фракції “Наша Україна - Народна Самооборона”, член парламентського Комітету у закордонних справах Андрій Парубій. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі БНУНС.
Народний депутат висловив переконання, що “національно-визвольні рухи на території Російської Федерації будуть набирати обертів і ця імперія не зможе довго проіснувати. У цій ситуації думки російської влади, якими ставиться під сумнів цілісність території України, звучать цинічно”.
“Україна має висловити свою чітку позицію щодо таких висловлювань, - наголосив Парубій. - Водночас ми маємо активізувати роботу з українцями, які живуть на території Росії. Ми повинні робити все можливе, щоб їх підтримати і в культурній, і в соціальній, і в освітній сферах”.
“Ми маємо пам’ятати найголовніше - Росія сьогодні фактично не визнає цілісності України і за найменшої можливості буде намагатися розчленувати нашу державу, - зазначив народний депутат. - Тому ми повинні чимшвидше пройти шлях до НАТО, щоб питання безпеки України не лишало один-на-один Україну з Росією. Щоб ми заручилися підтримкою найбільш сильних європейських держав і ввійшли в найбільш ефективну систему колективної безпеки”.
“Зрозуміло, що на найвищому державному рівні Україна має висловити протест з приводу таких заяв Росії, але ми маємо також розуміти, що в даному випадку тільки протест - це не вихід з ситуації. Він не змінить ні позицію Путіна, ні позицію загалом російської верхівки, - підкреслив Парубій. - Російські імперські плани щодо України були у всі часи, як би Росія не називалася - чи Російською імперією, чи комуністичною імперією, чи Російською Федерацією. З такими явищами ми повинні боротися не лише протестами, ми повинні створити таку систему, щоб експансія Росії в будь-якому вимірі була неможливою. Дії українського керівництва мають бути більш масштабними і стратегічними, для того щоб на кордоні з РФ ми могли поставити цивілізаційний бар’єр, аби гарантувати безпеку нашої держави і наших громадян”.
5 квітня російська газета "Комерсант" помістила у своїй статті, присвяченій підсумками Бухарестського саміту, таку інформацію:
"Сенсацией саммита стало выступление президента РФ на закрытом заседании совета Россия-НАТО. По данным "Ъ", Владимир Путин сообщил коллегам, что Москва воспринимает приближение НАТО к российским границам как реальную угрозу интересам государства, и пообещал адекватные меры. Так, президент России намекнул, что если НАТО предоставит план действий по членству (ПДЧ) в НАТО Грузии, то Россия признает Абхазию и Южную Осетию, опираясь на косовский прецедент, и тем самым создаст буферную зону между силами НАТО и своими границами.
"Впрочем, о Грузии российский президент говорил совершенно спокойно и как бы мимоходом, - рассказывает источник "Ъ" в делегации одной из стран НАТО. - Когда же речь зашла об Украине, Путин вспылил. Обращаясь к Бушу, он сказал: "Ты же понимаешь, Джордж, что Украина - это даже не государство! Что такое Украина? Часть ее территорий - это Восточная Европа, а часть, и значительная, подарена нами!" И тут он очень прозрачно намекнул, что если Украину все же примут в НАТО, это государство просто прекратит существование. То есть фактически он пригрозил, что Россия может начать отторжение Крыма и Восточной Украины".