Росіяни вимагають від України 22 млн гривень за відсутність дніпровської води в Криму

Представники країни-окупанта використовують неврегульованість українського законодавства щодо Криму

Канал з дніпровською водою для Криму перекрили після захоплення півострова росіянами

Одне з «націоналізованих» Росією кримських підприємств в Європейському суді з прав людини домагається від України відшкодування мільйонних збитків від припинення подачі дніпровської води на півострів. Про це повідомляє сайт «Крим.Реалії».

Позов подав російський адвокат Олександр Молохов, який заявив про порушення українською владою прав кримських фермерів з 2014 року. Як стверджує Молохов, рибокомбінат, який до окупації заробляв на розведенні живої риби, постраждав через припинення подачі дніпровської води Північно-Кримським каналом.

Торік адвокат намагався через українські суди стягнути збитки кримського підприємства з Держагентства водних ресурсів України, але столичний апеляційний госпсуд залишив позов Молохова без розгляду через несплату позивачем судового збору в сумі 240 тисяч гривень (1,5% ціни позову). Сам російський правник, пояснюючи звернення до ЄСПЛ, не вказує реальної причини, з якої його скаргу залишили без задоволення українські суди.

Матеріальний збиток кримського рибокомбінату, пред'явлений українській владі, становить 53 мільйони російських рублів (близько 22,3 мільйона гривень).

До 2014 року кримський рибокомбінат був приватним акціонерним товариством, належав фізичним особам (їх прізвища в українському реєстрі не вказані) і Фонду майна Криму. Після того як Крим окупувала РФї, на базі рибокомбінату з'явилося російське акціонерне товариство, яке оголосило себе правонаступником. У комбінату змінився керівник, а його діяльність тепер обслуговує російська фінансова компанія «Ваш вибір», філія якої, всупереч санкціям, працює на півострові з 2014 року.

Російський клон рибокомбінату перепрофілював діяльність підприємства з рибництва на рослинництво і займається вирощуванням сільгоспкультур. Проте в українському реєстрі підприємств та організацій ПрАТ «Кримський виробничий рибокомбінат» продовжує діяти до цього часу. Підприємство вказане як суб'єкт вільної економічної зони «Крим», створеної Верховною Радою України 2014 року.

Закон про ВЕЗ «Крим» дозволив кримським підприємствам продовжувати роботу на окупованій території без сплати податків до українського бюджету. І те, що реєстрацію багатьох з них в українському реєстрі досі не припинено, стає приводом для нових російських «власників» судитися з Києвом в міжнародних судах.

Молохов визнає, що використовує в інтересах кримського рибокомбінату, в тому числі, і його український пакет документів. Але ніякої маніпуляції в цьому не вбачає.

Торік у «представництві Криму» при президенті РФ було створено робочу групу юристів, які мали намір домагатися скасування санкцій ЄС та Заходу щодо Криму. Тоді Молохов був головою робочої групи з міжнародно-правових питань у цьому «представництві».

До слова, нещодавно правоохоронці виявили підпільний трубопровід для транспортування води в анексований Крим із території Херсонської області. Свердловина розташована за 15 метрів від лінії розмежування. За попередньою інформацією, замаскована пластикова труба була прокладена до 2014 року і веде до промислового підприємства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук