«Самопоміч» закликала місцеві ради тиснути на парламент у справі змін до Конституції

Суспільство26 січня 20162090

Під час пленарного засідання Львівської облради 26 січня депутати з фракції «Самопоміч» закликали парламент не підтримувати зміни до Конституції, прийняті у першому читанні. Такі ж звернення «Самопоміч» має намір оголосити у понад 200 місцевих радах, де сформовані фракції цієї партії.

Найбільше застережень у «Самопомочі» виникає стосовно повноважень так званих префектів та запровадження «особливості здійснення самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської області».

На думку депутатів, можливість префекта зупиняти дії актів органів місцевого самоврядування створює не лише корупційні ризики, але й робить місцеві ради повністю підконтрольними префектам, тобто Президентові.

«Не менш суперечливим є право президента зупиняти повноваження голови громади та місцевих рад. Такі зміни аргументуються необхідністю боротьби з сепаратизмом, але навіщо тоді правоохоронці? Крім того, цю правку можна вважати заочним звинуваченням органів місцевого самоврядування у сепаратизмі», – заявила у вівторок голова фракції «Самопоміч» у Львівській облраді Інна Свистун.

Разом з тим, територіям, які зараз перебувають під контролем реальних сепаратистів, у проекті Конституції пропонують особливі методи самоврядування.

Ще один камінь спотикання нової Конституції – інститут «тимчасового державного уповноваженого». Якщо президент припинить повноваження ради чи голови, то такий «уповноважений» одноосібно керуватиме усіма виконавчими органами місцевого самоврядування. Через відсутність відповідальності «уповноваженого» перед громадою, він навіть за короткий час може завдати шкоди інтересам громади.

«Механізми, які закладені у проекті змін до Основного закону викликають у нас відверте занепокоєння, адже вони спотворюють саму ідею децентралізації і знецінюють усі позитивні зміни, які були впровадженні останнім часом. Якщо ми не зупинимо голосування за зміни до Конституції, то замість децентралізації, місцеві ради отримають пряму залежність від президентської вертикалі», – сказала перший заступник голови ЛОР Парасковія Дворянин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук