Сенат США схвалив резолюцію у справі Тимошенко
Сенат США закликав українську владу звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко і зробити вирішення її питання однією з головних умов підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Відповідну резолюцію сенат США ухвалив 18 листопада. Автор документу - Річард Дурбін.
У резолюції Сенат просить уряд України звільнити Тимошенко з в'язниці, опираючись на рішення Європейського суду з прав людини, ухвалене в квітні 2013 року.
Окрім того, ЄС має зробити звільнення екс-прем'єра України важливою умовою підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом на саміті Східного партнерства в Литві.
У резолюції також висловлюється сподівання, що у майбутньому Україна матиме тісніші зв'язки з Європою, США та іншими державами у співтоваристві демократичних країн.
Сенат США також висловлює занепокоєння та невдоволення тим, що вибіркове і політично мотивоване ув'язнення Тимошенко без потреби відволікає увагу від міцних зв'язків України з Європою, США та об'єднанням демократичних країн.
Як повідомляє Голос Америки, Сенатський комітет із закордонних справ схвалив цю резолюцію наприкінці червня. Під час свого виступу в Сенаті Ричард Дурбін розповів, що сенатори-автори резолюції не поспішали виносити резолюцію на розгляд всього складу Сенату, сподіваючись, що справа Тимошенко буде вирішена.
Велику надію вони покладали на місію Кокса-Квасневського, сподіваючись, що рішення буде схвалене до саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі. Рішення винести на голосування резолюцію по Тимошенко в американському Сенаті таки ухвалили минулої середи, коли Верховна Рада України вирішила відкласти голосування про законопроект, який би дозволив відпустити Юлію Тимошенко на лікування в Німеччину. Дурбін висловив жаль, що Україна, яка є партнером Заходу та надала значну допомогу в Лівії та Афганістані, втрачає історичний шанс через персональні образи та грає на руку російському президенту Володимиру Путіну.
Нагадаємо, наприкінці листопада Україна і Європейський Союз на Вільнюському саміті планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі. Одна з умов підписання угоди – звільнення Юлії Тимошенко, яку 11 жовтня 2011 року суд засудив до 7 років позбавлення волі. Решту ж потрібних для євроінтеграції законів нардепи прийняли.