Сербський патріарх попросив Варфоломія не надавати Україні автокефалію

Патріарх відверто лобіює інтереси Російської церкви з українського питання. У листі до Вселенського патріарха він назвав автокефалію для України «єресю етнофілетизму».

Сербський патріарх попросив Варфоломія не надавати Україні автокефалію
фото Romfea
Голова сербського православ'я Іриней та Вселенський патріарх Варфоломій

Патріарх Сербської православної церкви (СПЦ) Іриней застеріг вселенського патріарха Варфоломія від втручання в українські церковні питання, так само як в македонські й чорногорські. У листі до Варфоломея Іриней переконує, що виключно Російська церква має канонічне і історичне право на церковну організацію в Україні, пише «Балканський оглядач».

Уривки з листа Іринея оприлюднило грецьке релігійне агентство Romfea і поширили інші ЗМІ.

Як причину для відправлення цього листа сербський патріарх називає «турботу СПЦ про єдність Православної Церкви» після втручання Вселенського патріархату в Україні з імовірним наданням автокефалії місцевій церкві.

Іриней заявляє, що «єресь етнофілетизму» (теологічний термін, прийнятий у православній церкві на означення явища змішування національного із церковним. Засуджений у 1872 році на Великому Помісному Соборі у Константинополі (Стамбулі) як єресь, - ред.) є одним із найбільших зол сучасного православ'я.

На його думку, Вселенський патріархат, втручаючись у справи церкви в Україні «проти волі Російської православної церкви», прямує до впровадження нових параметрів і «згубної діяльності» в православ'ї, – і такі саме плани є і для «Македонської православної церкви».

Надання автокефалії церкві в Україні сербський патріарх описує як «дуже ризикований, навіть катастрофічний» акт для єдності Святого Православ'я, а УПЦ (КП) називає розкольниками. Таке рішення, на думку автора листа, буде означати ще й небратерську позицію по відношенню до Російської Церкви.

Іриней зрівнює «лідерів розколу в Чорногорії і України» та вважає, що, як і в Македонії, «ситуація в Чорногорії пов’язана з Україною».

Македонські ЗМІ пишуть, що «сербський Патріарх своїм скандальним листом себе поставив на місце судді Вселенського Патріарху».

До слова, 31 серпня патріарх РПЦ Кирило прибув до Стамбула заради зустрічі із Варфоломієм і «компетентними органами Матері-Церкви з питань, що становлять взаємний інтерес».

На 1-3 вересня у Вселенської Патріархії вже запланований Синакс (Synaxis) – збори всіх єпископів цієї Церкви. Опісля Синакса, а саме 9-11 жовтня, відбудеться чергове засідання Священного Синоду Вселенського патріархату.

На думку деяких релігійних аналітиків, на Синоді і Синаксі буде розглядатися і «українське питання», так зване питання Томосу – надання автокефалії православній церкві в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук