Щоб не стати Талібаном

Схід має досвід життя з минулим

БлогиЄвген Іхельзон , 10 квітня 2015 226 2
Євген Іхельзон
журналіст, блогер

Інші блоги автора

Існують різні підходи до колоніального минулого. В Індії, наприклад, після відходу британців, відсторонили від влади всіх раджей-колабораціоністів, перейменували дуже багато вулиць і міст, але все британське, що несе художню цінність, залишили на місцях. У Малайзії не змінювали взагалі нічого, центральні вулиці досі названі іменами британських колонізаторів, зате все, що було пов'язано з японською окупацією 1942-1945 років, з вулиць зачищено і перенесено в музеї.

Треба зрозуміти, що деяка частина комуністичної спадщини має високу художню цінність, наприклад, у Донецьку був прекрасний пам'ятник Горькому, який прибрали, щоб побудувати ніякий православний собор. А в Святогорську стоїть на горі прекрасний пам'ятник Артему, виконаний в дуже оригінальному стилі. Зрозуміло, що історичний персонаж вельми негативний, але робота скульптора заслуговує поваги. Чи не можна просто за допомогою стенду пояснити, хто такий цей Артем, а пам'ятник залишити. Щоб не стати Талібаном.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Theophilus Slobozansky 14 квітня 2015, 14:09

  А почему бы в рф и Израиле не почтить работу талантливых скульпторов Германии 30-40 годов и не понаставить памятников Гитлеру? шоб "не быть талибаном"!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Aleksa Klimenka 13 квітня 2015, 20:52

  Нельга. Бо помнік стварае атмасфэру мясцовасьці. Па сабе ведаю, як псыхалягічна цяжка і агідна жыць сярод абліччаў ворагаў. Людзі з праўкраінскімі ды антысавецкімі поглядамі не абавязаны прымусова натыкацца на гэтыя помнікі па дарозе на працу, у краму ці проста падчас прагулкі па родным горадзе. Раз у помніка ёсьць мастацкая каштоўнасьць, значыць, хай стаіць у музэі: у музэй глядзець на яго пойдзе толькі той, хто захоча па добрай воле. Дарэчы, спадар В'ятровыч пра такі варыянт казаў у сваім нядаўнім інтэрв'ю на ўкраінскім Радыё Свабода, на што аўтару раю зьвярнуць увагу.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук