США вважають Росію ненадійним партнером
Віце-президент США Річард Чейні під час свого візиту до Києва сьогодні, 5 вересня, на прес-конференції заявив, що "дії Росії ставлять під сумнів її надійність як міжнародного партнера не лише Грузії, але у всьому регіоні".
Текст промови віце-президента США подаємо цілком.
"Я прибув сюди вчора з Грузії - молодої демократії, яка протягом останніх місяців пережила російське вторгнення і незаконне одностороннє намагання використовувати силу, щоб фізично забрати її території. Народ Грузії дивився на обидві наші держави і на решту вільного світу, щоб отримати їхню підтримку у часи таких важких випробувань, і ми мусимо відгукнутися на їхні заклики. Підтримка України для Грузії та особливо Ваш драматичний візит до Тбілісі у перші дні кризи показали відважний приклад для інших. Вільний світ мусить іти за цим прикладом рішуче і терпеливо.
Дії Росії ставлять під сумнів її надійність як міжнародного партнера не лише Грузії, але у всьому регіоні.
У цьому контексті Президент Буш просив мене передати чіткий месидж для народу України: Сполучені Штати глибоко зацікавлені у вашому добробуті і безпеці. Протягом двох десятиліть ми стояли з вами для того, щоб допомогти вам забезпечити вашу незалежність, суверенітет і інтеграцію у міжнародну спільноту.
Сьогодні ми заявили про нашу стійку рішучість зміцнити зв'язки між нашими двома державами не лише на сьогодні, але на далеке майбутнє.
Пане Президенте, ми бачили глибоку мужність, яку українці виявляють протягом останніх років у намаганнях закріпити демократію. Ця робота не була легка. Протягом цього візиту я дуже радий заявити глибоку відданість США надзвичайній державі - цій державі, яка завоювала повагу всього світу.
Ставлення моєї держави чітке: Сполучені Штати підтримують право України будувати міцніші зв'язки співробітництва і безпеки у Європі і трансатлантичному просторі. Ми переконані, що міцніші стратегічні зв'язки відповідають інтересам нас усіх.
Ми віримо у представницький уряд, відкриту торгівлю і спільну безпеку. Ми віримо у право чоловіків і жінок жити без загроз і тиранії, економічного шантажу, військового вторгнення або залякування.
Найкращий шлях для подолання цих загроз для України - бути об'єднаною у внутрішньому плані, а також з іншими демократіями. Ми переконані, що співробітництво між демократичними державами сприятиме довгочасному добробуту і мирові, яких ми всі бажаємо.
Підтримка прагнення України до свободи чітка. Як Президент Буш зазначив у Києві п'ять місяців тому, Україна - єдина держава, яка не є членом НАТО, що підтримує кожну місію НАТО - від Афганістану до Косово.
Українці мають право вибирати, чи вони бажають стати членами НАТО, а НАТО має запросити Україну стати членом Альянсу, коли ми будемо бачити, що ви є готові, і коли буде на це пора.
Жодна стороння держава не може накладати на це вето. Союзники погодилися у Бухаресті, що Україна буде членом НАТО, і ця заява залишається чинною сьогодні.
Я хочу загадати, що я був у Києві один раз, двадцять років тому, коли був конгресменом. У той час, очевидно, Україна була поневоленим народом, який імперія вважала своєю провінцією. Знову бути в цій державі на її вільній землі серед вільних людей і бачити поступ, який ви досягли попри всі труднощі, є честю і радістю.
Народ України, здобувши незалежність, пише нову сторінку в своїй історії, яка має важливі наслідки не лише для України, але і для майбутнього миру і безпеки нашого світу".