Столицю Казахстану перейменують на честь екс-президента Нурсултана Назарбаєва

Для остаточного прийняття рішення щодо перейменування потрібен лише підпис президента

СуспільствоЮрій Братюк, 20 березня 20193630
Також в центрі столиці спорудять монумент на честь Назарбаєва

У середу, 20 березня, парламент Казахстану схвалив перейменування столиці з Астани в Нурсултан.

За повідомленням місцевого порталу «Новости Казахстана», на спільному засіданні уряду новопризначений президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв направив дану пропозицію на розгляд парламенту без винесення на референдум.

Після цього ситуацію прокоментував заступник голови партії «Нур Отан» Маулен Ашимбаєв зазначивши, що це рішення парламент вже ухвалив. Депутати сенату підтримали рішення про перейменування практично одноголосно. Тепер поправки до конституції набудуть чинності після їх підписання президентом Казахстану.

Варто також додати, що Касим-Жомарт Токаєв запропонував спорудити монумент на честь Назарбаєва в центрі столиці і назвати центральні вулиці всіх міст ім'ям Назарбаєва.

Нагадаємо, що напередодні Нурсултан Назарбаєв, який незмінно займав посаду президента Казахстану з 1990 року, заявив про свою відставку. Наступного ж дня Касим-Жомарт Токаєв приніс присягу президента Казахстану і отримав посвідчення глави країни.

Сам Нурсултан Назарбаєв після відставки очолить Раду безпеки Казахстану. Цю посаду він зможе займати довічно. Відповідний законопроект був прийнятий парламентом в травні 2018 року.

Варто зауважити, що згідно з місцевим законодавством Нурсултан Назарбаєв має офіційний титул «лідера нації». Цей статус довічно дає йому владні повноваження, незалежні від статусу президента, а також звільняє його і членів його сім'ї від ймовірності кримінального переслідування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук