Суд Берліна дозволив німцям не вказувати справжніх імен при реєстрації у Facebook
Німецький суд постановив, що Facebook порушує правила захисту даних у налаштуваннях конфіденційності, що стають типово відкритими, та вимагаючи від користувачів вказувати справжні імена, заявили у Федерації організацій німецьких споживачів (VZBV).
Згідно з німецьким законодавством, персональні дані можуть бути записані та використані компанією лише з явної згоди від особи. Однак суд в Берліні постановив, що Facebook залишає безліч налаштувань типово увімкненими, не пропонуючи користувачам реального вибору того, як використовуються їхні дані.
«Facebook типово приховує параметри, які незручні для користувача у питанні конфіденційності, та не надає достатньої інформації про це, коли користувачі реєструються», — заявив правовий експерт VZBV, якого процитувало видання The Local.
Повідомляється, що судді визначили п’ять різних типових налаштувань конфіденційності незаконними, у тому числі обмін даними про місцезнаходження між співрозмовниками у чаті, а також доступність профілів для зовнішніх пошукових систем, що дозволяє будь-якому користувачеві інтернету натрапити на них.
Суд також постановив, що вісім пунктів правил користування Facebook не мають законної сили, зокрема пункт, який вимагає від людей використовувати свої справжні прізвища в соціальній мережі.