СУПЕР ВУЙКИ “Я люблю Львів”

Ілько Лемко, 8 травня 201227950

Концерт у львівському клубі «Пікассо» 15 травня 2012 р.

У Львові окремі рок-композиції  виконували вокально-інструментальні ансамблі (ВІА) ще з кінця 1960-х років., Перша рок-група в історії української музики  СУПЕР ВУЙКИ була заснована у 1975 році і тому відразу ж зі своїм репертуаром, який складався із класичних творів найкращих світових хард-рокових груп та власних композицій опинилися “поза законом”.  У радянські часи подібні пісні не звучали ані на радіо, ані на телебаченні. Вокально-інструментальнім ансамблям дозволялося виконати 1-2 хіти західної музики на завершення концерту, програму якого приймала спеціальна художня рада. ВУЙКИ ніколи не проходили жодних художніх рад і їм був закритий шлях на сцену і до студій. Тому не існує досі жодного аудіо запису групи. І тому протягом усього свого існування до 1981 року СУПЕР ВУЙКИ грали лише на нелегальних сейшенах хіпі, а також на шкільних вечорах, куди їх запрошували учні, оминаючи пильність вчителів, під іншими конспіративними назвами. Це була справжня і єдина в радянські часи група андеграунду. Кілька місяців СУПЕР ВУЙКАМ вдалося втриматися, граючи на танцях у клубі “Львівенерго” (1979 р.) і у клубі ЛПВРЗ (1980-1981р.р.), після  чого доводилось шукати іншого місця, бо на директорів клубів чинився потужний тиск з боку партійних органів. Мати справу зі СУПЕР ВУЙКАМИ, яких вважали провідниками небезпечної західної моралі і пропагандистами забороненої музики  в радянські часи було небезпечно. Самих ВУЙКІВ неодноразово викликали на співбесіди з партійними керівниками і співробітниками КДБ. Оскільки підстав для арешту не було, на музикантів чинили психологічний тиск і створювали перешкоди у працевлаштуванні тощо.

У історії СУПЕР ВУЙКІВ трапився кумедний випадок, коли вони влітку 1979 р. група грала на танцях в Криму у Гурзуфі і коли на її виступи з’їжджалися сотні хіпі із усього Радянського Союзу. На той час до сусіднього піонерського табору АРТЕК мав прибути генсек Леонід Брежнєв і правоохоронні органи вирішили очистити Крим від антирадянщини. ВУЙКІВ було затримано і депортовано державним коштом із Криму до Львова і навіть самі співробітники КДБ вантажили їхню музичну апаратуру. Зрештою діяльність Вуйків допекла партійній владі та органам безпеки і 12 листопада 1981 року міліція припинила на третій пісні виступ СУПЕР ВУЙКІВ у школі №60 м. Львова.  Десятки розлючених школярів вийшли на вулицю, скандуючи гасла про СУПЕР ВУЙКІВ – це був єдиний у радянські часи у Львові, і, можливо в Україні бунт проти заборони слухати рок-музику. Але міліція конфіскувала апаратуру музикантів, КДБ посилило тиск і, коли стало зрозумілим, що СУПЕР ВУЙКІВ більше нікуди не пустять грати, рок-група розпалася.

4 грудня 2011 року у львівському клубі ПІКАССО відбувся концерт СУПЕР ВУЙКІВ на честь тридцятиліття свого останнього виступу. Концерт отримав великий резонанс у ЗМІ та й кількість глядачів (близько 500 осіб) була рекордною для клуба ПІКАСО. У інтерв’ю газеті ВИСОКИЙ ЗАМОК відомий львівський музичний критик Юрій Шаріфов назвав цей концерт “найбільшою подією у музичному житті Львова за 2011 рік”.

СУПЕР ВУЙКИ у лютому 2012 р. вирішили продовжити свою музичну кар’єру і днями готуються до  студійного запису своєї нової пісні. 15 травня 2012 р. відбудеться перший сольний концерт групи СУПЕР ВУЙКИ, на якому відбудеться прем’єра нових власних пісень (до речі, з гострим соціальнім змістом) та композицій зі світової рок-класики. Музиканти вирішили не виступати часто, але в них настільки потужна рок-програма, що повернення СУПЕР ВУЙКІВ на сцену може наробити галасу у “тихому болоті” сучасної львівської музики.

Я ЛЮБЛЮ ЛЬВІВ

ПРИСПІВ:       Я люблю Львів

Нехай обдертий і брудний

Я люблю Львів

Без нього помираю

Я люблю Львів

Коли є гроші і у час скрутний

Я люблю Львів

Його не проміняю

 

Маршрутки наче бунт оголосили

Трамваї вимирають по одному

Тролейбус їхати не має сили

Сварюсь і знову пішки йду додому

Сморід каналізація пускає

Аж ангели носи позатуляли

Тримайте їх, а то повідлітають

Від Оперного, з центру - десь подалі!

 

ПРИСПІВ

Летять машини на червоне світло,

А перехожі під колеса скачуть

Даїшники вклоняються привітно

Як тільки номери з нулями бачать

У центрі туалет у кожній брамі

Якщо притисне - сором геть зникає

Хай світлий ангел чистими крилами

Брудні думки із нас повимітає

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук