Супрун назвала 5 ключових кроків після прийняття медичної реформи

Володимир Гройсман вітає Уляну Супрун з прийняттям закону про медичну реформу, 19 жовтня 2017 року

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала п'ять ключових кроків, які Міністерство охорони здоров'я найближчим часом представить для реалізації в Україні медичної реформи. Про них вона розповіла в інтерв'ю «Громадському».

За її словами, перехід лікарень на некомерційне підприємництво, прийняття ще одного законопроекту для змін до бюджетного кодексу, старт запису пацієнтів в електронну систему охорони здоров'я і програма дій для лікарів в процесі укладення контрактів з громадянами - це лише частина списку кроків, готових до впровадження реформи, ключовий закон якої був прийнятий Верховною Радою 19 жовтня.

Супрун зазначила, що її відомство вже розробило і підготувало до запуску Службу здоров'я згідно з постановою Кабміну.

Другим кроком, за словами в.о. міністра, є підготовка положення того, як лікарі будуть підписувати договори зі своїми пацієнтами. Для цього відомство ще має підготувати наказ, який дозволить проведення цієї процедури.

Також Уляна Супрун повідомила, що наступного тижня відбудеться прес-конференція, на якій пояснять принципи запису пацієнтів в електронній системі охорони здоров'я. Ця система вже працює в тестовому режимі і повноцінно має запрацювати з 1 січня 2018 року. «До того часу можна ще змінити алгоритм її роботи», - уточнила Супрун.

Після прийняття ключового закону до бюджетного кодексу були внесені додаткові зміни. Уляна Супрун пояснила, що йдеться про ще один законопроект, який регулює забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів (№6604). За її словами, до цього законопроекту додали деякі правки і їх ще необхідно підтвердити, «щоб проголосувати його на наступний сесії парламенту через два тижні».

Останній важливий крок, що про нього повідомила Супрун, визначає порядок переходу лікарень на некомерційний спосіб підприємництва. Для його реалізації міністерство має прописати, як лікарні повинні почати цей перехід. Раніше Супрун роз'яснила, що нове законодавство дозволяє створити електронний реєстр всіх лікарень, пацієнтів і лікарів.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада схвалила законопроект, який дає старт медичній реформі. Її планують впроваджувати поетапно з 1 січня 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук