Світ має знати правду про Голодомор, - мер Львова
Львів’яни вшанували хвилиною мовчання та молитвою пам’ять мільйонів загиблих жертв Голодомору 1932-1933 років. На всіх адміністративних будівлях міста приспущено національний прапор. О 16.00 відбулась загальноміська хвилина мовчання.
«Це великий біль. Щемить серце. Це ненароджене покоління, замордовані мільйони людей, які могли творити успішну державу. Пам’ятаючи про Голодомор, ми повинні вірити в Бога і молитись, щоб ніколи більше такої біди не було на нашій землі.
Ми ще до кінця не знаємо про цю трагедію. Сьогодні по краплі ми отримуємо цю правду. Від неї серце стискається. Але ми повинні знати цю правду, наші діти, внуки, цю правду повинен знати світ», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Участь у поминальних заходах взяли і керівники обласної та місцевої влади. Керівництво Львівської облдержадміністрації, обласної ради та Львівської міської ради, представники громадськості поклали композиції з житніх і пшеничних колосків та кошики квітів до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій на пр Чорновола, а також запалили свічки в пам’ять про невинних жертв. До акції «Запали свічку» долучились і присутні на площі львів’яни.
На площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку також відбулось театралізоване дійство культурно-мистецького центру «Острів дитинства».
Окрім того, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові відбулась акція «Незабудка пам’яті».
О 18.00 у Львівській опері розпочнеться «Вечір-реквієм пам'яті жертв Голодомору». Студентське Братство ЛНУ ім. І. Франка 28-29 листопада у Центрі культури та дозвілля університету проведе захід «Дні пам'яті жертв голодомору».
Довідка
День пам'яті жертв голодомору – щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. 24 країни світу офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу. За даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат від Голодомору складає 3 мільйони 941 тисяча осіб. Також за даними слідства було визначено, що втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб.