Telegram випустив велике оновлення для покращення роботи з каналами і групами
Популярний в Україні месенджер Telegram запустив для своїх користувачів фільтри для пошуку, можливість залишати коментарі до публікацій у каналах, а також анонімно адмініструвати групи, повідомили його розробники в середу, 30 вересня.
Після оновлення програми до версії 7.1 користувачі зможуть шукати повідомлення з потрібними типами вкладень – медіа, посиланнями, файлами. У пошуку можна вводити запити на кшталт «14 серпня» або «вчора».
«Усі фільтри можна комбінувати – наприклад, шукати всі повідомлення зі словом “човен” та посиланням, надіслані в березні 2016 року», – зазначили розробники.
До того ж під кожною публікацією у Telegram-каналах, якщо до них прив’язана група для обговорень, з’явиться нова кнопка для переходу до коментарів. Вони показуються окремо, але їх можна побачити і через групу.
Якщо користувача немає серед учасників групи, прив’язаної до каналу, він буде отримувати сповіщення про відповіді на свої коментарі через спеціальний чат.
Ще одним нововведенням є можливість адміністраторів у групах стати анонімними – їх буде приховано зі списку учасників. У цьому випадку їхні повідомлення в чаті будуть публікуватися від імені групи, як це відбувається у каналах.
Окрім цього, в додатку для Android з’явилися нові плавні анімації, коли користувач викликає або ховає клавіатуру, а також перемикає між денною та нічною темою. Також додано нові спливні оповіщення – наприклад, під час видалення повідомлень, зміни налаштувань сповіщень для чату та збереження мультимедіа.
У групових чатах можна буде подивитися збільшену фотографію учасника, затиснувши пальцем її мініатюру.
Для користувачів із кількома обліковими записами в одному додатку ввели функцію швидкого перегляду інших списків чатів.
До слова, перед цим месенджер додав відеоаватарки і ефект гладкої шкіри. Окрім цього, розробники збільшили до 2 ГБ розмір файлів, які можна надсилати через Telegram, та впровадили відеодзвінки.
Месенджер Telegram створив росіянин Павло Дуров, засновник російської соцмережі «ВКонтакте». Наразі ця соцмережа йому не належить, а сам Дуров переїхав до США. Через те, що месенджер спрямований на анонімність і шифрування розмов користувачів, його регулярно використовують для протиправної діяльності – наприклад, продажу персональних даних чи наркотиків.
Під час активної фази протестів у Білорусі, коли в країні відключали інтернет, Telegram продовжував роботу, що давало змогу отримувати з місцевих каналів інформацію про перебіг протестів та дії міліції, оскільки державні ЗМІ цього не висвітлювали, а сайти приватних ЗМІ певний час були недоступними або важкодоступними.