Тігіпко напрацює "систему допомоги родині, щоб зберегти її для дитини"
Міністерство соціальної політики разом з громадськими організаціями готує стратегію роботи з проблемними сім’ями, яка дозволить запобігти вилученню дитини з родини та позбавлення батьків їхніх прав.
Про це сьогодні повідомив віце-прем’єр-міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час відвідування «СОС - Дитяче містечко» у Броварах Київської області, де розташовано 12 будинків сімейного типу, в кожному з яких виховується по 6-7 дітей.
За словами урядовця, сьогодні в Україні 96 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. При цьому щороку в Україні з’являється 10 тисяч сиріт, у більшості з яких батьки позбавлені батьківських прав. На думку Сергія Тігіпка, цьому можна було б запобігти, якби вчасно звернути увагу на проблеми в родині.
«Нам потрібно відпрацювати систему допомоги родині, щоб зберегти її для дитини. Основні зусилля потрібно спрямувати на профілактику сирітства, а не на боротьбу з його наслідками. Якщо в сім’ї немає коштів – треба її підтримати, якщо проблема у батьках – треба працювати з ними. Головне – зберегти для дитини сім’ю», - підкреслив Сергій Тігіпко. Також віце-прем’єр-міністр зазначив, що пріоритетним завданням державної політики є перехід від інтернатної системи до сімейних форм виховання дітей-сиріт. повідомили у прес-службі Тігіпка.
«Сьогодні в інтернатах виховується близько 20 тисяч дітей. Це діти з втраченими родинними зв’язками. В інтернатах немає індивідуального підходу, немає соціалізації. Ці діти отримуватимуть набагато більше уваги та тепла, якщо зростатимуть у сімейних формах виховання», - сказав урядовець.
За словами Сергія Тігіпка, сьогодні держава серйозно стимулює розвиток сімейних форм виховання. Зокрема, надаючи допомогу родинам, які беруть на усиновлення чи під опіку дітей. На думку віце-прем’єр-міністра, необхідно розробити додаткові стимули для людей, які готові брати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання. Крім того, потрібно посилити фінансову підтримку
батьків, які працюють в будинках сімейного типу, та сприяти їм у вирішенні побутових проблем.