Тимошенко: Кириченка змусили свідчити проти мене
Екс-прем’єр України Юлія Тимошенко заявляє, що свідчення колишнього помічника екс-прем'єра Павла Лазаренка Петра Кириченка неправдиві, оскільки його змусили свідчити проти неї.
"Лжесвідчення - це важкий тягар, який взяв на себе Петро Кириченко. Я заявляю, що жодного слова правди в його свідченнях немає. Але я його прощаю, бо не кожен може протистояти тиску авторитарної машини. Його змусили дати ці неправдиві свідчення, незаконно кинувши за ґрати його онкохвору дружину Ізабеллу Кириченко", - йдеться в заяві Тимошенко, яку зачитала журналістам її дочка Євгенія 19 квітня перед планованим допитом свідка П.Кириченка у "справі Щербаня".
За словами екс-прем'єра, 5 вересня 2011 року Кириченко незаконно заарештували, а вже 18 листопада 2011 року Кириченка дав неправдиві свідчення проти Тимошенко. Після цього дружину відпустили до Кириченка в США, наголошує екс-прем’єр.
Вона звернулася в заяві до "всіх чесних журналістів" з проханням повідомити суспільству, що Кириченко 23 березня 2012 року публічно підтвердила: її чоловік дав свідчення проти Тимошенко під тиском її незаконного утримання у в'язниці. Крім того, в газеті Kyiv Post І.Кириченко заявила: "З перших хвилин мого затримання, слідчі в прокуратурі почали питати мене про мого чоловіка, оскільки він знає Лазаренка і Тимошенко. Вони говорили, що він має відповісти на 400 чи 600 питань. Прокурори сказали, що мій чоловік не дурень і він приїде, щоб звільнити мене".
За словами І.Кириченка, один з прокурорів дійшов до того, що вимагав у суді продовження терміну її затримання, посилаючись на зв'язки чоловіка з П.Лазаренком.
"Це є прямим доказом фальшивості свідчень Петра Кириченка під тиском Генеральної прокуратури України", - переконана Ю.Тимошенко.
"Я ще раз заявляю, що я не маю жодного відношення до трагічної загибелі Євгена Щербаня. Цю справу проти мене сфабрикував Янукович, щоб усунути мене від президентських виборів 2015 року", - наголосила екс-прем'єр.
Нагадаємо, що члена виконкому Ліберальної партії, депутата Верховної Ради Євгена Щербаня розстріляли 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька після його прибуття з Москви. Злочинці зникли з місця події в автомобілі. Щербань, його дружина та механік померли внаслідок отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию. Правоохоронні органи виключили політичну версію вбивства і як основну розробляли кримінальну.
У квітні 2003 року Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув'язнення вбивцю депутата Вадима Болотських.
Син Щербаня, депутат Донецької облради Руслан Щербань, на прес-конференції 4 квітня 2012 року заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність екс-прем'єрів Тимошенко та Лазаренка до вбивства його батька.
Тимошенко та Лазаренко категорично спростовують свою причетність до вбивства.
18 січня 2013 року генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що Тимошенко вручено повідомлення в підозрі її в організації спільно з П.Лазаренком умисного вбивства з корисливих мотивів. Санкція статті, за якою їй вручено повідомлення, передбачає довічне ув'язнення. За даними В.Пшонки, Ю.Тимошенко та П.Лазаренко заплатили за вбивство Є.Щербаня $2,8 млн.
13 лютого 2013 року Печерський суд почав проводити слідчі дії у справі про вбивство Євгенія Щербаня.