ЦВК заборонила агітацію на місцевих виборах в Красноармійську та Маріуполі

СуспільствоЮлія Поліковська, 20 листопада 20151630

Центральна виборча комісія прийняла роз’яснення щодо порядку організації підготовки та проведення голосування на виборах депутатів міських рад і мерів Красноармійська та Маріуполя Донецької області 29 листопада, згідно з яким забороняється передвиборна агітація в цих містах. Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера, повідомили «Українські новини».

Суть роз’яснення не оголошувалася на засіданні, але при його обговоренні Магера запропонував змінити пункт 8, в чому колеги його не підтримали. Він пояснив, що в цьому пункті йшлося про передвиборну агітацію.

«Було дві концепції, два варіанти 8-го пункту. Один варіант – щоб агітацію взагалі не проводити і це те, що комісія підтримала. А другий – агітацію проводити, але за рахунок коштів самих виборчих фондів, а не з державного бюджету», – сказав він.

Разом з тим, Магера зазначив, що закон про проведення голосування в Красноармійську та Маріуполі 29 листопада набрав чинності 17 листопада, і де-факто агітація в цих містах вже почалася.

За його словами, члени ЦВК мотивували рішення про заборону агітації тим, що вона вже пройшла до 24 жовтня.

«Як можна забороняти агітацію, якщо до голосування залишається більше тижня. Що робити весь цей тиждень - мовчати? Все одно всі розуміють, що де-факто агітація буде, і якщо з нею немає можливості боротися, то може її треба легалізувати», – додав Магера.

Він також підкреслив, що у зв’язку із забороною агітації кандидати не зможуть не тільки здійснюватися дії, що вимагають фінансування, а й, наприклад, проводити зустрічі з виборцями.

За прийняття роз’яснення проголосували вісім членів ЦВК і три утрималися.

Нагадаємо, місцеві вибори в Маріуполі і Красноармійську 25 жовтня не відбулися. Верховна Рада призначила голосування на місцевих виборах в Маріуполі і Красноармійську на неділю, 29 листопада 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук