У Азарова хваляться, що експорту в офшори йде вдвічі менше
Україна вдвічі скоротила експорт в офшорні зони. Про це 24 грудня заявив глава Міністерства доходів і зборів Олександр Клименко. За його словами, це відбулося завдяки введенню в дію закону про трансфертне ціноутворення.
Клименко зазначив, що за місяць цей показник скоротився з 10 до 4,5 млрд грн.
«Закон про трансфертне ціноутворення дав суттєві результати. За місяць з 10 мільярдів експорту ми скоротили його до 4,5 мільярдів», – сказав міністр.
За його словами, такого результату роботи змогли досягнути тому, що Міндоходів акцентує свою роботу на цьому питанні, і надалі буде відпрацьовувати цей напрям.
Як інформував ZAXID.NET, депутати схвалили у другому читанні та в цілому проект закону про трансфертне ціноутворення у липні цього року. За урядовий законопроект проголосував 231 депутат. Документ набув чинності з 1 вересня 2013 року. Серед іншого, закон передбачає можливість до 1 січня 2018 року для металургійної галузі та АПК скористатися певним послабленням в системі держконтролю. Бізнес буде подавати звітність раз на рік - до 1 травня наступного за звітним року. При цьому в документі передбачено, що податківці не мають права перевіряти ціноутворення в контрольованих операціях у межах звичайної податкової перевірки.
Додамо, раніше один з розробників законопроекту про трансфертне ціноутворення, партнер Pricewaterhouse Coopers Ukraine (PwС) В'ячеслав Власов розповів, що якщо закон про трансферне ціноутворення набуде чинності з 1 січня 2014 року, то тоді вперше бізнес буде подавати звітність про трансфертні ціни лише до 1 січня 2015 року.
Водночас старший економіст Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Володимир Дубровський висловив думку, що закон про трансфертне ціноутворення скоріш нашкодить середньому бізнесу, ніж змусить великі фінансово-промислові групи сплачувати податки.