У Чернівцях презентували пам’ятний знак Іванові Миколайчуку
На Буковині відкрили пам’ятний знак акторові, режисерові та сценаристу Іванові Миколайчуку з нагоди святкування 70-річчя славетного земляка. Пам’ятник у формі крил розмістили на Театральній площі Чернівців.
Скульптура оригінальна: на пір’їнах «духовних крил Івана Миколайчука» написано назви творів, до створення яких був причетний митець. Крила можуть розсуватися, тож скульптори висловили сподівання, що згодом з’явиться пам’ятник Іванові Миколайчуку, по обидва боки якого розташуються крила, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Чернівецької облдержадміністрації.
За словами скульпторів, образ крил – наскрізний в житті та творчості кіномитця: крила білого птаха з чорною ознакою, крила лебединої зграї за творами Василя Земляка, крила білих лебедів, які оселилися на озері в рідному селі Івана Миколайчука Чорториї, що на Кіцманщині.
Пам’ятний знак, присвячений творчості Івана Миколайчука три скульптори зі Львова, Кам’янця-Подільського та Моринців створили за ініціативи земляків та друзів кіномитця. Працювали над спорудою впродовж двох тижнів.
Нагадаємо, 15 червня Буковина відзначила 70-річчя відомого українського кіномитця Івана Миколайчука. З нагоди ювілею у рідному селі актора Чорториї відбувся фестиваль «На гостини до Івана».
За довідкою Вікіпедії, Іван Миколайчук (15.06.1941, с.Чортория, Кіцманський район, Чернівецька область — † 03.08.1987, Київ) - український актор, режисер, сценарист. Працював в кіно у 1960-80-ті роки, був одним із найяскравіших символів національного кіномистецтва. Саме з його іменем пов’язано розквіт явища, яке дістало назву Українського поетичного кіно.
Заслужений артист УРСР (1968), лауреат республіканської премії імені М.Островського (1967). Кавалер орденів Трудового Червоного Прапора (1971), Дружби народів (1981). Лауреат Державної премії України імені Т.Г.Шевченка (1988, посмертно). У доробку Івана Миколайчука 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи. Найвідоміші картини за участі актора – «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «Вавілон XX», «Пропала грамота», «Захар Беркут» тощо.