У деяких медзакладах Львова та області немає туберкуліну
Вакцину привезли, але щеплювати не будуть
У деяких медичних закладах Львова не має туберкуліну — препарату, за допомогою якого роблять реакцію Манту. Тож у місті близько 5 тисяч дітей стали заручниками бюрократизму. До речі туберкулін відсутній і в районних центрах Львівщини. А все через те, що його мають за власні кошти купувати медзаклади.
Проблеми до прикладу у першій міській поліклініці. Їм привезли 1700 доз – стільки було потрібно. Втім завтра щеплять лише 150 дітей. В 5-й амбулаторії , яка належить поліклініці вже чекають на 26 доз – саме стільки діток вони можуть щепити без реакції Манту. А старшим діткам, аби не ризикувати потрібно робити реакцію Манту. А для цього в поліклініках має бути туберкулін. Але тут його досі не мають.
«Туберкулін ми закупляємо, ми зараз в процесі закупівлі, тому що наша длікарня, є дуже велика і нам на цю вакцину БЦЖ для дітей старших двох місяців, треба на 60 тисяч гривень закупити туберкуліну», – розповіла завідувач ДПВ№2 першої міської клінічної лікарні Галина Хащевська.
Чекати на препарат доведеться 2 тижні. Його тут вчасно не придбали, адже мають купувати туберкулін за позабюджетні кошти. Так 2 роки тому вирішив Уряд. У цій комунальній поліклініці препарат для діагностики є. Втім також недостатньо.
«Ми закупили його раніше на початку року. Є туберкулін для групи ризику для дітей, і зараз ми закупили його тисячу доз, для вакцинації дітей проти туберкульозу», – зазначає заступник головного лікаря поліклініки №4 Галина Білова.
Придбати препарат важко, але реально і за менший термін. Тим паче, що його виробляють в Україні. Та він не з дешевих. Втім у місті позабюджетні кошти знайти ще реально, а от що робити районним медзакладам та сільським амбулаторіям? А там ситуація не краща.
«Абсолютно ситуація така сама як в місті, так і в області. І ці функції падають на місцеві бюджети районних і міських лікарень. І вони повинні закупити туберкулін», – зазначає головний фтизіатр Львівщини Любомир Рак.
На Львівщині 60 тисяч дітей, які не щеплені від туберкульозу. Аби централізовано закупити для них туберкулін треба було б з державного бюджету виділити трохи більше мільйона гривень.