У дитячу лікарню Львова купили сучасний відеоендоскоп

СуспільствоІрина Панчишин, 3 жовтня 2016, 18:22 599 0

Відділенню хірургії дитячої міської клінічної лікарні Львова місто придбало найновіший відеоендоскопічний апарат. Тепер пацієнтам не потрібно нікуди їздити, щоб зробити обстеження. А підходить обладнання і для новонароджених.

Раніше, щоб обстежити пацієнта, лікарі возили обладнання з іншого медзакладу. Або ж цю маніпуляцію хворі робили деінде. Тепер у відділенні надсучасний відеоендоскоп з гастро- та колоноскопом. Від підходить для найменших пацієнтів. Чіткість і якість зображення дозволяє виявити найменші зміни.

«Є можливість віртуальної хромоендоскопії. Це є спеціальна технологія, яка дозволяє визначати ранні ракові зміни, також передракові зміни в слизовій оболонці в просвіті шлунково-кишкового тракту», – каже лікар-ендоскопіст Тарас Кочаркевич.

Тут оперують дітей із вродженими вадами печінки, атрезією стравоходу, проблемами шлунку, 12-типалої кишки та кишківника. Після операцій стан дитини лікарі оцінювали лише з клінічного спостереження.

«Такий апарат дає можливість практично впродовж дуже короткого часу оцінити як працює створений нами та чи інша частина кишкової трубки, чи це стравохід, чи це 12-пала кишка. І дуже він нам був потрібен», – говорить завідувачка відділення хірургії вроджених вад розвитку Галина Курило.

Вже 30 найменших пацієнтів скористались сучасним обстеженням. Вартість такого апарату ― майже п’ять мільйонів гривень.

«Наша задача, щоби наша лікарня дитяча мала сучасне, модерне обладнання, яке тільки є в світі, щоби львів’яни мали якісну опіку і діти могли отримувати сучасну медичну допомогу», – додає міський голова Львова Андрій Садовий.

Також у відділенні за спонсорські гроші обладнали палату інтенсивного спостереження до та після операцій.

«Ці монітори виведені відразу на пост, і медсестра бачить стан пацієнта після операції. Пацієнта привозять, підключають і вона дивиться всі показники», – пояснює старша медсестра відділення Ольга Рак.

Загалом місто цього року інвестувало у медицину 60 млн гривень на обладнання і десять на ремонти. До кінця року новинки матимуть всі лікарні міста.

«Ми повністю оновлюємо наркозно-дихальне обладнання в наших операційних всіх закладів 1, 3, 5, 8 лікарня, лікарня швидкої допомоги, пологовий будинок ― 29 одиниць з них 15 наркозних апаратів і 14 апаратів ШВЛ таких закупівлю на загальну суму 30 мільйонів в Україні в останні роки точно не проводили», – розповідає начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Також найближчим часом у Львові відкриють дві нові амбулаторії сімейної медицини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук