У дворі архітектурної пам’ятки в центрі Львова зводять новобудову
Будинок зводять на кілька поверхів вищий, ніж погоджено
До теми
У березні 2015 року на вулиці Лесі Українки у Львові у внутрішньому дворі обвалилася аварійна двоповерхова прибудова. А вже через рік тут росте новобуд. За два тижні будівельники звели тут майже три поверхи. Тепер серед внутрішнього двору архітектурної пам'ятки – нова споруда з піноблоків.
І все б нічого, якби новобуд не зводили вищий, аніж погодили з профільними управліннями мерії. Якщо Держархбудкотроль не зупинить забудовника, то мешканці пам'ятки архітектури опиняться в бетонній пастці. Хто дозволив і що будують – місцеві мешканці точно не знають.
Самі будівельники таємниці не розкривають. Місцевий мешканець Сергій каже, що в його батька збереглися фотографії цього будинку.
«Ось на фотографії видно, що балкон був на метр довший і горище було, був вихід на другий поверх прибудови. Зараз уже збудували третій поверх і роблять металоконструкції для ще одного», – розповів місцевий мешканець Сергій.
Тож нова прибудова геть не схожа на стару. Мешканці не проти новобуду, але хочуть, аби він був не вищий за два поверхи, а ще – аби власник будівництва розповів їм що і як тут планується в подальшому. Втім, забудовник ось уже два тижні ігнорує місцевих мешканців.
Щоправда, журналістам забудовник таки показав документи: і дозвіл на будівництво, і схвалення управління охорони історичного середовища міста, і навіть дозвіл головного архітектора Львова Юліана Чаплінського.
«Ця офіцина є пам’яткою архітектури і вона є в страшному стані, точніше напівзруйнована, і той проект, який в мене є на руках, передбачає її повне відновлення. Можете побачити, як приміщення виглядало в проекті Зеновія Лагуша і як має бути відновлене, тобто це два повноцінні поверхи та шпаківня стриху», – розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.
А в реаліях замість шпаківні вже є третій поверх. Як він тут виріс – представник забудовника сказати не може.
«Тут ще немає ознак того, що буде третій поверх, це може бути і мансарда. Будинок не буде вищим, ніж він був до того», – переконує представник забудовника Андрій Шамборський.
Але мешканці від дискусій перейшли до дій. Вони вже пишуть звернення до Держархбудконтролю, аби перевірили, чи забудовник вправно порахував поверховість свого новобуду, який у майбутньому має бути магазином.