У галереї «Дзиґа» відкрилась виставка «Мінітекстиль». Виставку організувала секція художнього текстилю Львівської національної спілки художників України в особі Ольги Парути-Вітрук, Наталки Шимін, Володимири Ганкевич та Оксани Риботицької.
Наталка Шимін. 93*х92* 81*х83* 96*х94*
27 художників зі Львова, а також Луцька, Рівного та Києва, у форматі 20х20х20 показали, що маленький розмір не обмежує ідеї. Навпаки, мінітекстиль дозволяє легше вдаватись до експерименту та продувати дати раду із новими формами, матеріалами та змістами.
Олена Звір. Львівські кахлі
Не можна сказати, що усі учасники виставки скористались цими можливостями, але загалом експедиція вийшла дуже елегантною.
Василина Буряник. Деякі з моїх ранніх скульптур
Історія мінігобелену бере свій початок ще з міжнародних текстильних виставок в Лозанні 1972 року. Тоді автори разом з фотографіями виробів повинні були надавати взірець роботи у форматі 20х20 см. Позаяк ці зразки виглядали як готові мистецькі роботи, виник новий напрямок декоративно-прикладного мистецтва – мінігобелен. Перша львівська виставка мінігобелену була організована в 1985 році.
Володимира Ганкевич. З колекції
Володимира Ганкевич. З колекції
Марічка Тіменик. Б.Н.
Настя Парута-Дашко. Таки засвітить
Олена Блажчук. Бутоньєрка
Наталка Пікуш. Міні-міні
Віктор Гаврилюк. 5 копійок
Оля Парута-Вітрук. Плече до плеча
Оксана Борисова. Слухай українське
Фото: Мирослав Пархомик/ZAXID.NET