Міськрада Калуша закликала центральну владу заборонити «пропаганду гомосексуалізму»
Місцеві депутати звернулись з таким зверненням до президента, уряду і парламенту
22 лютого під час засідання сесії Калуської міської ради 28 з 36 депутатів проголосували за звернення до президента, Верховної Ради, Кабміну та РНБО щодо захисту інституту сім’ї та заборони пропаганди «девіантної статевої поведінки». Про це пише газета «Вікна».
Ініціатором звернення став депутат від НРУ Олег Савка. На думку депутата, поправки, які були внесені до Кодексу законів про працю, що стосувались заборони дискримінації через гендерну ідентичність, є «культурним марксизмом».
«В позаминулому столітті комуністичний маніфест проголосив знищення інституту приватної власності та інституту сім’ї. На початку більшовицького панування такий експеримент дійсно мав місце, але потім стався відхід від троцькізму до сталінізму, і від цього відійшли. Сьогодні ми маємо неотроцькізм у вигляді Російської Федерації, з чим ми ведемо війну на Сході, а з іншого боку нам у вигляді різних фінансових грантових вливань з Заходу накидається культурний марксизм або культурний троцькізм, який також має мету знищення інституту сім’ї, – заявив депутат Олег Савка. «Ця ідеологія і ідеологічні кліше вперше були введені поправкою до [Кодексу законів про працю] – в переліку тих, кого забороняють дискримінувати, є така річ як гендерна ідентичність, яка ніде в законодавстві не визначається, але відкриває широке місце для різнотрактувань і подальшого внесення цієї марксистскьої ідеології в наше законодавство», – вважає депутат.
Нагадаємо, що закон про внесення змін до Кодексу законів про працю України Петро Порошенко підписав у листопаді 2015 року. Він мав привести українське законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації у відповідність з правом Європейського Союзу. Ці поправки входили до так званого «безвізового пакету» законів, необхідних для запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС. Тоді Верховна рада лише з четвертої спроби прийняла поправку до Трудового кодексу, а тодішній голова ВРУ Володимир Гройсман заявив, що «жодних одностатевих шлюбів в Україні і бути не може».
У зверненні, за яке в четвер пропонувалось проголосувати депутатам Калуша, йшлося про вилучення слів «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність» з усіх законів, законопроектів та урядових документів «як таких, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження». Також депутати звернулись до влади із проханням заборонити «пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих «маршів рівності», «прайдів», «гей-парадів», «фестивалів квір-культури» тощо» та ухвалити Закон про заборону пропаганди гомосексуалізму.
Додамо, що, як пише «Галицький кореспондент», під час розглядання цього питання міський голова Калуша Ігор Матвійчук заявив, що «за радянських часів таких людей садили в тюрму».
Єдиний пункт звернення, який калуські депутати не підтримали – це створення Міністерства у справах сім’ї. За решту тверджень проголосувало 28 депутатів з 36.
Нагадаємо, що 15 грудня 2017 року Івано-Франківська міська рада ухвалила аналогічне звернення до керівництва країни з вимогою законодавчо заборонити пропаганду гомосексуалізму та захистити традиційну сім'ю.
Зазначимо, що згідно зі звітом Європейської комісії проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) при Раді Європи, ЛГБТ-спільнота є однією з найбільш дискримінованих груп населення в Україні.