У львівських будинках облаштували 15 підйомників для людей з інвалідністю
Відповідна програма у місті діє з осені 2018 року
У межах міської програми щодо доступності будинків для людей з інвалідністю вже встановили 15 підйомників на суму 3 млн грн. У Львові ця програма діє з осені 2018 року.
«Загалом у місті таких людей є більше 2 тисяч. Тобто 1200 людей користуються кріслами колісними і 900, навіть більше, особи з інвалідністю 1 групи. Близько 80% людей, які були в нас на обліку, вони потребують облаштування доступності. І облаштування різної: кому пандус, кому підйомник, кому і те, і інше», – розповів Ігор Кобрин, начальник міського управління соціального захисту.
Цього року для людей з інвалідністю загалом облаштують 46 об'єктів.
«На цей рік є також у програмі закладений план облаштування пандусів. 24 пандуси плануємо облаштувати силами районних адміністрацій і облаштування 21 підйомника. Крім того, управління соціального захисту має облаштувати один так званий акумуляторний сходолаз», – додав Олександр Одинець, директор міського департаменту житлового господарства.
У пана Ярослава – розсіяний склероз. Недуга сковує його тіло, тому у візку чоловік вже майже 10 років. Мешкає у багатоповерхівці на Сихові. Та попри хворобу, веде активний спосіб життя, працює. Однак чи не найбільше зусиль на його шляху до роботи потрібно, аби вийти з дому. Тепер, каже чоловік, буде набагато легше, адже замість саморобного пандуса тут облаштували спеціальний підіймач. Встановили цей підіймач чоловікові, бо він зголосився на участь у відповідній соціальній програмі міста.
«Безумовно, то неймовірно полегшує життя. Я радий неймовірно, що та програма була і що я став учасником. Бо людині, для якої то змонтували, то надзвичайно полегшує. Бо раніше треба було штовхати, то було не під силу моїй дружині», – розповів Ярослав Кузь, мешканець з інвалідністю.
Кому першому встановлювати підіймачі та пандуси визначають за тим, наскільки активний спосіб життя веде людина.