У львівському центрі для дітей з особливими потребами виявили 40 учнів замість 120
Львівська облрада вирішила перевірити ефективність витрачання коштів у навчально-реабілітаційному центрі «Оберіг»
У Львові у навчально-реабілітаційному центрі «Оберіг» для дітей з особливими потребами, що на вул. Пекарській, у п’ятницю, 22 вересня, у класах перебувало лише 40 дітей із 120. Це виявив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк та члени робочої групи, що здійснюють моніторинг роботи комунальних закладів ЛОР.
За словами Володимира Гірняка, метою візиту було перевірити, чи враховуються усі потреби дітей та чи ефективно використовують бюджетні кошти у НРЦ «Оберіг».
«Це уже 35 такий заклад. Ключовий недолік, який ми помітили у багатьох закладах – завищений штатний розпис. У деяких закладах один бухгалтер, тут три, а є й такі, в яких – дев’ять. Це все кошти, які, можливо, краще дати на харчування, ремонти», – зазначив Володимир Гірняк.
За інформацією голови постійної депутатської комісії ЛОР з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Олега Домчака, станом на 7 вересня в НРЦ «Оберіг» за списками налічувалося 136 дітей, проте у самому закладі у той день було лише близько 70. З того часу внесли зміни, тепер за інформацією директорки закладу Любові Іваницької, тут навчається 120 дітей. Однак представникам Львівської облради під час першого уроку вдалося нарахували лише близько 40.
При цьому сніданки готували для 60 дітей. Медсестра пояснила, що складала списки дітей учора – для приготування вечері та сніданку. За словами директорки, усіх відсутніх дітей забрали батьки.
У закладі уранці не перерахували дітей та приготували щонайменше на 20 більше, ніж необхідно / Дивись.Інфо
«Просто рано забирають дітей. В «Оберезі» ночує тільки 40-45 дітей. На суботу-неділю всіх дітей забирають додому», – сказала директорка Любов Іваницька.
В одному з класів під час уроку не виявилося учителя. Діти з особливими потребами були самі. Не виявилося на роботі й жодного із бухгалтерів.
«За штатним розписом тут 78 працівників, із них 36 – обслуговуючий персонал, решта – педагоги. На рік цей заклад отримує 1 млн грн фінансування, 70% якого йде на зарплату та оплату енергоносіїв. Лише з обласного бюджету сюди йде 2,3 млн грн. Крім того, ми маємо ще субвенцію, якої не вистачає на фонд оплати праці в освіті і медицині. Тому потрібно робити якісь висновки – чи доцільно сьогодні утримувати стількох працівників, адже є заклади, які потребують цих коштів», – сказав Олег Домчак.
Огляд засвідчив належні умови утримання дітей. Зокрема ще у 2009 році тут влаштували автономну автоматизовану котельню, що дозволяє обігрівати заклад та упродовж усього року забезпечувати дітей теплою водою. Головною потребою закладу, за словами директорки, сьогодні є реставрація фасаду будинку, розташованого в історичній частині Львова.
Володимир Гірняк зазначив, що висновки будуть зроблені за місяць, коли завершиться моніторинг комунальних закладів ЛОР.
Нагадаємо, 12 вересня через скарги батьків на неналежні умови навчання у школі-інтернаті Марії Покрови для глухих дітей, що на вул. Личаківській, 35, заклад обстежив голова Львівської облдержадміністрації. Під час візиту з’ясувалося, що у школі погано дбають про безпеку дітей, продукти, прзиначені для них розподіляють між працівниками, а приміщення потребують ремонту.